Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.31 Aralık 2015 Perşembe, 14:30

“Çocuklarımız için El Ele” projesi başladı

Karakol İlkokulu, Greenİsland Montessory, SOS Çocuk Köyü ve Gençlik Dairesi işbirliği ile “Çocuklarımız için El Ele” projesi bugün SOS Çocuk köyünde başlatıldı.Çocuk köyündeki her ev için pasta, çiçek ve hediyeler hazırlayan Karakol İlkokulu ve Greenİsland Montessory okulları temsilcileri, öğrencilerinin de SOS de yaşayan çocuklar için hazırladığı kart ve mektupları SOS yetkililerine teslim etti.

“Çocuklarımız için El Ele” projesinin üç adımdan oluştuğu belirtilerek, getirilen mektuplara SOS çocuk köyündeki çocukların cevap yazacağı son aşamada ise Gençlik Dairesine bağlı kamplarda konaklayarak buluşacakları belirtildi.

Deniz Plaza ve çeşitli sponsorlara da projeye yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür edildi.

Karakol İlkokulu ve , Greenİsland Montessory okullarındaki çocukların aileleriyle, SOS Çocuk Köyünde çalışan görevli ailelerinde kamplarda buluşacağına dikkat çekilerek, çocuklar arasında kurulacak bağın uzun süreli olmasının hedeflendiği kaydedildi.

Gençlik Dairesi Müdürü Hatice Düzgün, projenin çok heyecan ve umut verici olduğunu dile getirerek, Yeniyılı yaşadığımız bugünlerde SOS Çocuk Köyündeki çocuklarımız için yaşıtlarıyla iletişimde bulunması ve onlarla görüşmeye başlayacak olmalarının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Düzgün, sevgi, arkadaşlık, aile olabilmeyi hissetme gibi kavramların çocukların geleceğini şekillendiren faktörler olduğunu belirterek, Çocuk köyündeki çocuklarımızın bu kavramlara daha fazla ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Çocuklarımız için El Ele” projesine katkı koyan tüm paydaşlara teşekkür eden Düzgün, projenin devamını diledi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz