25 C
Lefkoşa
20 Nisan 2021 Salı

Çocukluk Çağı Kanserlerinin Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı

KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ, İLK FARKINDALIK ETKİNLİĞİNİ YENİBOĞAZİÇİ BELEDİYESİ İŞ BİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRDİ

Kanser Hastalarına Yardım Derneği, 1-31 Aralık Çocukluk Çağı Kanserlerinin Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı’ nın  ilk farkındalık etkinliğnii Yeniboğaziçi Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirdi.

Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nden verilen bilgiye göre, farkındalık yürüyüşünün de  gerçekleştirildiği etkinlikte, bölge kadınlarının organize ettiği tatlı ve yemek kermesi  düzenledi.

Etkinlikte çocukluk çağı kanserleri konusunda farkındalık yaratmak amaçlanırken, ebeveyn, öğretmen ve ilgilileri çocukluk çağı kanserlerinin belirtileri, sağlıklı beslenme, sporun yararları hakkında bilinçlendirmek amacıyla  broşürler dağıtıldı.

KOCAİSMAİL

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail etkinlikte yaptığı konuşmada, çocukluk çağı kanserlerinin tedavi edilebilir olduğuna işaret ederek, belirtileri doğru teşhis  ve erken tanının hayat kurtarabildiğini söyledi.

Kocaismail, etkinliğin gerçekleşmesinde katkı koyan herkese teşekkür etti.

Ana Sayfa GÜNDEM Çocukluk Çağı Kanserlerinin Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 19 NİSAN 2021 PAZARTESİ (3...

Rum Kesimi Sağlık Bakanlığı Pazartesi günü COVID-19'dan 3 hastanın öldüğünü ve 822 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca 68'inin durumu ciddi olan 284 COVID-19...