Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.16 Kasım 2015 Pazartesi, 13:11

Çukurcu’da PKK’ya ağır darbe,13 PKK’lı öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı Hakkâri Çukurca, Şırnak Beytüşşebap, Van Erciş, Hakkâri Yüksekova, Siirt Pervari ve Ağrı Hamur’da icra edilen operasyonlar ve ele geçirilen dokümanlara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Hakkâri Çukurca’da icra edilen hava harekâtında 13 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir” denildi.Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı (TSK) tarafından son 24 saat içinde yapılan operasyonlara ilişkin açıklama yapıldı. Hakkâri Çukurca, Şırnak Beytüşşebap, Van Erciş, Hakkâri Yüksekova, Siirt Pervari ve Ağrı Hamur’da icra edilen operasyonlar ve ele geçirilen dokümanlara ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şırnak Beytüşşebap’da icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütüne ait bir sığınakta; bir adet el yapımı patlayıcı, 500 m kablo, bir adet akü, bir adet güneş enerji paneli, dört adet USB bellek, 30 adet çakmak gazı, dört adet gazlı ocak, dört adet aydınlatma lambası, 50 kg muhtelif gıda maddesi, çok miktarda ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

VAN ERCİŞ’DE İCRA EDİLEN OPERASYON
Van Erciş’de icra edilen operasyonda bölücü terör örgütüne ait; bir adet RPG-7 roketatar, bir adet av tüfeği, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirilmiştir.

“HAKKÂRİ YÜKSEKOVA, SİİRT PERVARİ VE AĞRI HAMUR’DA İCRA EDİLEN OPERASYONLAR”
Hakkâri Yüksekova’da, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden kara yoluna döşenmiş bir adet el yapımı patlayıcı madde tespit edilerek imha edilmiştir.

Siirt Pervari’de, Bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçundan üç şüpheli şahıs göz altına alınmıştır.

Ağrı Hamur’da icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz