19.4 C
Lefkoşa
17 Haziran 2021 Perşembe

CUMHURBAŞKANI TATAR, GİRNE’DE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ. HÜKÜMETİN BİRAN ÖNCE KURULMASI İÇİN MESAJLAR VERDİ.

TATAR, HÜKÜMETİN BİR AN ÖNCE KURULMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

 “EĞER MİLLETVEKİLLERİ ÜLKEMİZİ DÜŞÜNÜYORLARSA, ÜLKEYE HİZMETİ ESAS OLARAK KENDİ GÖREVLERİ KABUL EDİYORLARSA, VERDİKLERİ YEMİNE BAĞLI OLARAK, HELE BU GÜNLERDE BU MESELENİN DAHA FAZLA UZAMAMASI GEREKİYOR”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, halkın her zaman içinde olmaya devam edeceğini belirterek, önemli olanın ülkenin iyiye gitmesi olduğunu, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkilerin yakınlaştığını ve Türk dünyasından güzel mesajlar geldiğini belirtti.

Tatar, “Rum tarafına verilen mesajlar ve Maraş’ın açılımı, istikrar ve geleceğe umutla bakabilme ve insanlarımızın özgüveni…Biz bunları söylemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu sabah Girne’de vatandaşlarla bir araya gelen Tatar, en yakın bir tarihte hükümetin kurulması gerektiğine dikkat çekerek, “Eğer milletvekilleri ülkemizi düşünüyorlarsa, ülkeye hizmeti esas olarak kendi görevleri kabul ediyorlarsa, verdikleri yemine bağlı olarak, hele bu günlerde bu meselenin daha fazla uzamaması gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Tatar, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın dün akşamki açıklamasında “üç gün daha uzattım” demesinin bir anlamı olmadığını ve bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini vurguladı. Meclis’te bütçenin beklediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, bütçe geçmeden ülkenin yönetilemediğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye ile ilişkiler, Kıbrıs konusundaki gelişmeler, yakın tarihte yabancı misyonların gelip gitmesi gibi konuları hükümet kanalı ile istişare ederek Cumhurbaşkanlığı makamında yönetmek en doğrusudur. Dolayısıyla bir an önce hükümetin kurulması ve hizmetlerin devamı için herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor.”

Cumhurbaşkanı Tatar, “Her zaman memlekete hizmet, birlik ve beraberlik içinde gücümüzü muhafaza edebilmek ve ülkeye güzel hizmetler sunmak hepimizin görevi ve beklentisidir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Ana Sayfa GÜNDEM CUMHURBAŞKANI TATAR, GİRNE’DE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ. HÜKÜMETİN BİRAN ÖNCE KURULMASI İÇİN...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 16 HAZİRAN 2021 ÇARŞAMBA

Son 24 saatte yapılan test sayısı 10.586 olup, 40'ı yerel 45 pozitif vakaya rastlanmış, 15 kişi taburcu edilmiştir. 3 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir....