16.3 C
Lefkoşa
3 Mart 2021 Çarşamba

CUMHURBAŞKANI TATAR’DAN MİLLİ SPORCU SAVAŞKAN’A TEBRİK…

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri) kamp projesinde yer alan ve yüksek atlama branşında başarılı dereceler elde etmeye devam eden KKTC Atletizm Federasyonu milli atleti Buse Savaşkan’ı arayarak başarılarından dolayı tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Tatar, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul’da 23-24 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Salon Olimpik Yarışlarında 1,84 olan kendi kişisel en iyi derecesini yukarıya çekerek 1,86’lık dereceye ulaşan Buse’yi takip etmeye devam edeceğini, pandemi sürecinin seyrine göre Buse’nin Türkiye Milli Takımında katıldığı yarışları izlemeyi arzu ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC sporcularının uluslararası müsabakalarda yarışabilmeleri için KKTC’nin tüm ilgili birimleriyle iş birliği içinde çalışmalarının ve desteğinin devam edeceğini belirtti.

Milli sporcu Buse Savaşkan da Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Ana Sayfa GÜNDEM CUMHURBAŞKANI TATAR’DAN MİLLİ SPORCU SAVAŞKAN’A TEBRİK…

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İLK UZAY TURİSTİ DUYURDU: AY’A GİDECEK 8 GÖNÜLLÜ ARANIYOR

İlk uzay turisti duyurdu: Ay’a gidecek 8 gönüllü aranıyor Ay'a gidecek ilk turist olmaya hazırlanan Japon milyarder Yusaku Maezawa Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX’in Ay’a...