9.1 C
Lefkoşa
6 Aralık 2021 Pazartesi
spot_img
spot_img
spot_img

Cumhurbaşkanlığı Bütçesi Ele Alınacak

Türkiye’nin yaptığı katkılarda reel olarak bir azalma olduğunu, bundan bir şikayetleri olmadığını ifade eden Tatar, ülkenin toplam yapılabilecek bütçesinin büyüklüğünün en fazla 6 milyarı olabileceğini kaydetti.

Tatar, bütçeye müdahale edilip, arttırılıp, azaltılabilmesinin komitede mümkün olabileceğini belirterek, onun için ayrıntılı değerlendirmenin burada yapılması gerektiğini, komiteden sonra buna müdahalenin mümkün olamayacağını kaydetti.

Tatar, KKTC ekonomisinin gelişmesi için hükümetleri döneminde yaptıkları çalışmalara değindi ve su projesi gibi bir çok işin bugün de devam ettiğini söyledi.

Hükümetleri döneminde ek mesailerde yapılan düzenlemelere değinen Tatar, etkin denetim ile yapılan işlerin başarıya ulaştırıldığını kaydetti.

Tatar, yapılan çalışma nedeniyle Maliye Bakanlığı yetkililerine teşekkür etti.

AMCAOĞLU

Tasarının madde madde görüşülmesine geçilmeden önce söz alan komite üyesi UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu, kendi ayakları üzerinde durabilen bir mali yapıdan söz edilmesinin mümkün olduğunu, ancak buna rağmen gider ve gelir atışındaki yüzde 4’lük oranın net bir şekilde göze çarptığını söyledi.

 

AMCAOĞLU

Kısa aranın ardından yeniden söz alan UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu, bütçe içindeki lokomotif sektörlere yapılacak teşviklerin doğru zamanlarda, doğru miktarlarda yapılması için katkı koymaya devam edeceklerini kaydetti.

Eksik gördükleri noktalarda, eleştiri ve çözüm önerilerini sunacaklarını ifade eden Amcaoğlu, bundan sonraki iyi niyet ve samimiyetin iyi noktalara çekilmesi için üzerlerine düşen görevi gerçekleştireceklerini belirtti.

Konuşmalar ardından bütçenin geneli üzerindeki görüşmeler tamamlanarak, tasarının madde madde görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Ardından kurumların bütçeleri ele alınmaya başlandı. Komitede ilk olarak Cumhurbaşkanlığı bütçesi ele alınacak.

Komite toplantısına Cumhurbaşkanlığı’ndan yetkililerin katılımı için 10 dakika ara verildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI BÜTÇESİ

Komitede bugün ilk olarak 33 milyon 487 bin 300 TL olarak öngörülen Cumhurbaşkanlığı bütçesi ele alınacak.

Ana SayfaGenelCumhurbaşkanlığı Bütçesi Ele Alınacak
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 5 ARALIK 2021 PAZAR

Son 24 saatte yapılan test sayısı 20.178 olup, 211'i yerel 262 pozitif vakaya rastlanmış, 1 kişi hayatını kaybetmiş, 328 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt...
spot_img
spot_img
spot_img