Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.01 Nisan 2018 Pazar, 10:45

Dans Gösterisi ‘TOY’ ile Türk Dünyası Aynı Sahnede

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde hazırlanan müzikli dans gösterisi ‘Toy’ 7 Nisan tarihinde İstanbul prömiyeriyle sahne almaya hazırlanıyor.İki perdeden oluşan ‘Toy’ dans gösterisi, dünya genelindeki Türkler’in  geçmişten bugüne dek uzanan ortak kültürel mirasını  dans ve müziklerle anlatıyor. Farklı Türk Cumhuriyetleri’nden toplam 65 dansçının katılımıyla gerçekleşecek olan gösteride dansların yanı sıra üst düzey görsel efektlere de yer veriliyor.

Genel Sanat Yönetmenliği’ni  üstlenen Murat Baytaş,   “Projemizin tam da barışın, dayanışmanın her zamankinden daha anlamlı olduğu bir süreçte sahnelenmesi bizi mutlu ediyor. 65 dansçının bir çoğu Türki Cumhuriyetler’den oluşmasını hedefledik çünkü; birleşiriz ‘Çok’ olur, çalışırız ‘Bol’ olur, buluşuruz ‘Toy’ olur…Soy soyladık, Boy boyladık, istanbul’da Toy topladık” sözleriyle gösteriyi özetliyor.

İstanbul genelinde Nisan ayı boyunca on noktada gösteriminin yapılacağı ‘Toy’ daha sonra Anadolu turnesiyle sanatseverlere ulaşacak. Yapımcılığını Metropolitan Kültür Sanat’ın üstlendiği gösteri, Türkiye’den sonra Dünya turnesine çıkacak.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz