8 C
Lefkoşa
9 Mart 2021 Salı

DAÜ 7.Tanıtım Günleri Başladı

KKTC’deki lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan söz konusu organizasyonun ilk gününe Namık Kemal Lisesi, Gazimağusa Meslek Lisesi, Gazimağusa Ticaret Lisesi, Doğa Koleji, Bekirpaşa Lisesi, Erenköy Lisesi, Polatpaşa Lisesi, İskele Ticaret Lisesi, Karpaz Meslek Lisesi, Anafartalar Lisesi, Güzelyurt Meslek Lisesi, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi, Lefkoşa Türk Lisesi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Haspolat Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.

İki gün boyunca 09:30 – 12:00 saatleri arasında ziyaret edilecek olan “DAÜ 7. Tanıtım Günleri” kapsamında, akademik etkinliklerin yanı sıra lise son sınıf öğrencilerinin ilgisini çekecek çeşitli aktiviteler de yer alıyor. Etkinlikte, lise son sınıf öğrencileri bir taraftan 106 farklı ülkeden 20 bin öğrencinin eğitim gördüğü DAÜ’deki uluslararası öğrenci profili ve kampüs yaşamını yakından görme fırsatı yakalarken, bir taraftan da mesleki konularda alanında uzman kişiler tarafından hem akademik birimler hem de meslekler ve kariyer planları hakkında bilgilendiriliyorlar.

“DAÜ 7. Tanıtım Günleri” ikinci günü olan 18 Nisan 2017 tarihinde ise Atatürk Meslek Lisesi, TED Koleji, Değirmenlik Lisesi ve Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri üniversiteyi ziyaret edecek.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, DAÜ Tanıtım Günleri’nin ilk gününe gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı açıklamada etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, öğrencilere seslendi ve “Stantları gezerek bölümleri iyice tanıyınız. Kararınızı ona göre veriniz” tavsiyesinde bulundu.

Öğrenciler Ne Dedi?

Bilgehan AYDIN – Lefkoşa Türk Lisesi Son Sınıf Öğrencisi

Ben DAÜ’ye ilk kez geliyorum. DAÜ çok güzel ve büyük bir kampüse sahip. Uluslararası eğitim vermesi ve kaliteli bir üniversite olması karar vermemde etken rol oynayacak. Henüz hangi bölümde okumak istediğime karar vermedim. Tanıtım Günleri’nin bizler için faydalı olduğunu düşünüyorum. Bölümleri tanımamızda kesinlikle etkili.

İpek SAKİN – Gazimağusa Meslek Lisesi Son Sınıf Öğrencisi

Ben daha önceden DAÜ’yü ziyaret etmiştim. DAÜ muhteşem bir üniversite. KKTC’de eğitim veren en iyi üniversite olduğunu düşünüyorum. Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında eğitim almak istiyorum ama henüz tam kararımı veremedim. Tanıtım Günleri bölümleri tanımamızda ve kararlarımızı netleştirmemizde etkin rol oynuyor.

Mücahit OKUR – Gazimağusa Ticaret Lisesi Son Sınıf Öğrencisi

DAÜ Kıbrıs’ın en iyi eğitim veren üniversitesi. Ben Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında eğitim almayı düşünüyorum. DAÜ tercihlerim arasında ve Tanıtım Günleri sayesinde düşüncelerim artık daha net.

Ömercan OLGAÇER – Bülent Ecevit Anadolu Lisesi Son Sınıf Öğrencisi

DAÜ’ye daha önceden gelmiştim. DAÜ adadaki eğitim kalitesi en iyi üniversite. Ben Müzik Öğretmenliği alanında eğitim almak istiyorum ve DAÜ tercihlerim arasında olan bir üniversite. Tanıtım Günleri sayesinde DAÜ’yü ve bölümleri yakından tanıma şansı yakaladık.

Ana Sayfa EĞİTİM DAÜ 7.Tanıtım Günleri Başladı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 8 MART 2021 PAZARTESİ

Son 24 saatte yapılan test sayısı 6164 olup, 12'si yerel 17 pozitif vakaya rastlanmış, 43 kişi taburcu edilmiştir. 2 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiş,...