10 Ekim 2017 Salı, 10:44

DAÜ En İyiler Arasına Girmeyi Başardı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı AEGEE Mağusa (Avrupa Öğrencileri Formu), her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencileri buluşturduğu etkinlik olan “Yaz Üniversitesi” etkinliği ile en iyi 3. Yaz Üniversitesi seçildi.Uluslararası tanınırlığa sahip, seçme ve seçilme hakkı olan ilk öğrenci topluluğu AEGEE Mağusa,  Ağustos ayında “Paradise of Mediterranean – Akdeniz’in Cenneti” adı altında düzenlediği 19. Yaz Üniversitesi etkinliği ile geçtiğimiz günlerde Sicilya’nın Katanya Üniversitesi’nde yapılan ve 1000’den fazla temsilcinin yer aldığı Avrupa Öğrenci Formu Genel Kurulu’nda en iyiler arasına girmeyi başardı.

AEGEE Mağusa, Avrupa genelinde 2 bin 276 kişinin katıldığı oylamada bütün Avrupa’da gerçekleşen 65 farklı Yaz Üniversitesi etkinliği arasından AEGEE Floransa ve AEGEE Aechen ile birlikte en iyiler arasına girdi. Sıralamada AEGEE Mağusa’yı AEGEE Moskova takip etti.  Avrupa’nın önemli şehir ve üniversitelerini geride bırakan AEGEE Mağusa, hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) hem de DAÜ’yü tanıtarak önemli bir başarıya imza atmış oldu.

AEGEE Mağusa Nedir?

AEGEE Mağusa (Avrupa Öğrencileri Formu) 1998 yılında bir grup öğrenci tarafından Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulan ve şu anda KKTC’deki uluslararası örgütlere üyeliği bulunan öğrenci formlarından biridir.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz