22.7 C
Lefkoşa
15 Haziran 2021 Salı

Denktaş ve Soyer Arasında Gerginlik

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Ulusal Birlik Partisi (UBP) – Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti’nin programının görüşülmesi esnasında Serdar Denktaş ile Ferdi Sabit Soyer arasında Kıbrıs sorununda yaşanan süreçle ilgili tartışma yaşandı.

Soyer’in “Ben ortak belgeyi kendime göre okurum diyemezsiniz” şeklinde konuşması üzerine Denktaş, “Rumlar nasıl kendine göre okursa biz de kendimize göre okuruz” yanıtını verdi.

Garantiler konusunu mülkiyet konusu gibi en son görüşülecek konulardan olduğunu dile getiren Soyer, hükümet programında bu konuda yer alan ifadeleri eleştirdi.

Soyer, Kıbrıs sorununun çözülmemesi halinde bile, uluslararası arenada yer almak için mülkiyet meselesi için Rum tarafıyla AİHM’in de kabul edeceği bir anlaşma yapmanın şart olduğunu kaydetti.

CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, böyle bir konuda UBP-DP hükümetinin “saltanat yapma” hakkına sahip olmadığını ve AİHM’in kabul edeceği bir çözüme ulaşmak zorunda olduğunu dile getirdi.

Ana Sayfa Genel Denktaş ve Soyer Arasında Gerginlik

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 14 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyesinde yer alıyor? - 14/06/2021 - Tarihinde Geçerli...