5 C
Lefkoşa
23 Ocak 2021 Cumartesi

Denktaş ve Soyer Arasında Gerginlik

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Ulusal Birlik Partisi (UBP) – Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti’nin programının görüşülmesi esnasında Serdar Denktaş ile Ferdi Sabit Soyer arasında Kıbrıs sorununda yaşanan süreçle ilgili tartışma yaşandı.

Soyer’in “Ben ortak belgeyi kendime göre okurum diyemezsiniz” şeklinde konuşması üzerine Denktaş, “Rumlar nasıl kendine göre okursa biz de kendimize göre okuruz” yanıtını verdi.

Garantiler konusunu mülkiyet konusu gibi en son görüşülecek konulardan olduğunu dile getiren Soyer, hükümet programında bu konuda yer alan ifadeleri eleştirdi.

Soyer, Kıbrıs sorununun çözülmemesi halinde bile, uluslararası arenada yer almak için mülkiyet meselesi için Rum tarafıyla AİHM’in de kabul edeceği bir anlaşma yapmanın şart olduğunu kaydetti.

CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, böyle bir konuda UBP-DP hükümetinin “saltanat yapma” hakkına sahip olmadığını ve AİHM’in kabul edeceği bir çözüme ulaşmak zorunda olduğunu dile getirdi.

Ana Sayfa Genel Denktaş ve Soyer Arasında Gerginlik

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAŞBAKAN SANER; ”KKTC’DE TRAFİK YÜKÜ EN AĞIR YOLLARDAN BİRİ …”

BAŞBAKAN SANER YAPIMI DEVAM EDEN GİRNE –ALSANCAK YOLU 1. ETAP PROJESİNDE İNCELEMEDE BULUNDU SANER’E  BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ÜNAL ÜSTEL DE EŞLİK ETTİ  Başbakan Ersan Saner,...