28.7 C
Lefkoşa
25 Ekim 2020 Pazar

Derinya Sınır Kapısı’nda Eylem İçin Hazırlanıyorlar

ELAM ve “Isaac-Solomos Anma İnisiyatifi” topluluğu yarın saat 19:30’da Derinya Sınır Kapısı’nda eylem için hazırlanıyor.

Düzenlenecek olan eyleme, birçok sivil toplum örgütünün de katılım göstermesi bekleniyor. Eylemin “Kapalı Maraş’ın açılmasını ve son dönemde Türkiye’nin Doğu Akdenizde sergilediği saldırgan tutumu protesto etmek” amacıyla yapılacağı açıklandı. Sosyal medya üzerinden örgütlenen eylemciler yapılacak olan eyleme katılım çağrısında bulunurken, sınır bölgelerinde kolluk kuvvetleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Fileleftheros gazetesi, “İsak-Solomu’yu Anma İnisiyatifi” tarafından düzenlenecek eylem için, Güney Kıbrıs’taki tüm ilçelerde toplanma yeri ve saati belirlendiğini yazdı.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen eylemciler, Güney Kıbrıs’ta artan Koronavirüs vakalarını öne sürerek eyleme katılacaklar için maske kullanımını şart koştu.

Ana Sayfa GÜNDEM Derinya Sınır Kapısı’nda Eylem İçin Hazırlanıyorlar

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Derviş Zaim’e 42. Cinemed Festivalinden Ödül

YAZAR VE YÖNETMEN DERVİŞ ZAİM'İN SON FİLMİ "FLAŞBELLEK" FRANSA'DAKİ 42. CİNEMED FESTİVALİ'NDE GENÇ JÜRİ ÖDÜLÜ'NÜN SAHİBİ OLDU Kıbrıslı yazar ve yönetmen Derviş Zaim'in son filmi...