Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.27 Ocak 2018 Cumartesi, 12:56

Eylem, Türkiye’ye Karşı Yapıldı

The New York Times gazetesi dün akşam yapılan “Barış ve Demokrasi”eylemini “Kıbrıslı Türkler Türkiye’nin “istenmeyen” Müdahalelerini Protesto Ettiler” başlığıyla verdiDünyaca ünlü The New York Times gazetesi, KKTC’de dün akşam gerçekleştirilen “Barış ve Demokrasi Yürüyüşü”nü haberlerini taşıdı. Gazete yürüyüşün amacı için Türkiye’nin müdahalelerine tepki göstermek olduğunu belirtti.

Binlerce Kıbrıslı Türk, Cuma günü, karşıt görüşleri denemek ve susturmak için katı sağ grupları cesaretlendiren Türkiye’nin istenmeyen etkisine karşı söylediklerine karşı yürüdü.

Yaklaşık 20 solcu grubu temsil eden protestocular, Türkiye’nin “faşist” ve “aşırılık yanlısı” kesimlerinin ajitasyonuna muhalefet etmek için yağmur yağmaya cesaret edindi.

Etnik açıdan bölünmüş olan ada ulusunun başkenti Kıbrıs Türk tarafının koparılan yürüyüşü, sol kanatta Afrika gazetesine yaptırılan saldırılardan dört gün sonra, Türkiye’nin Kuzey Irak’taki bir Kürt bölgesine saldırısını eleştirmesi üzerine,  Türkiye Cumhurbaşkanını destekledi.

Afrika Genel Sekreteri Şener Levent, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, taraftarları, gazetenin Ankara’daki saldırıları Suriye topraklarını ele geçirme girişiminde bulunduğunu söylediği için gazetecileri kandırmaya çağırmakla suçladı.

Afrika, daha önce, Türkiye’nin eylemini Kıbrıs’ın ayrımcı Kıbrıs Türk kuzeyindeki askeri “işgali” ine benzeten bir başlık yaptı. Burada, Türkiye’nin 1974’ten bu yana Yunanistan ile birlik yanlısı bir darbe uygulayarak işgal ettiği 35.000 asker tutuldu.

Mine İçsel

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz