8.4 C
Lefkoşa
23 Ocak 2021 Cumartesi

Çavuşoğlu’ndan, Yunan Savunma Bakanı’na tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde konuştu.
Yunanistan’ı, Ege ve Doğu Akdeniz konusunda uyaran Bakan Çavuşoğlu, Atina yönetiminin bölgede gerginliği artıracak adımlardan kaçınması gerektiğini söyledi.
Çavuşoğlu özetle şu ifadeleri kullandı:
”Ege etrafında ve Doğu Akdeniz’de çıkarlarımızı da hep birlikte savunmaya devam etmemiz lazım. Bugün Ege’de oldubittilere izin vermiyoruz. Hem Meclisimizin kararını hatırlatıyoruz hem de sahil güvenliğimiz ve ilgili birimlerimiz dahil deniz kuvvetlerimiz dahil bazı olumsuz adımlar atıldığı zaman da gerekeni yapıyoruz.
Yunanistan’a da bir uyarı yapıyoruz. Sizin bir şımarık çocuğunuz var; Milli Savunma Bakanı’na öyle söylüyorlar ‘Bizim şımarık çocuğumuz’ diyorlar. Şımarık çocuğunuza sahip çıkın da bizim de güvenlik güçlerimizin elinden bir kaza çıkmasın. Bunu hatırlatıyoruz. Bu esasen son derece dostane bir uyarıdır. Durup dururken böyle gerginliği artırıcı söylemler içinde bulunmanızın veya bir kayacağı ya da bir adacığa çıkmaya çalışmanızın bir faydası yok size bir şey getirmez.”

Ana Sayfa TÜRKİYE Çavuşoğlu'ndan, Yunan Savunma Bakanı'na tepki

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KENDİ SAVAŞ GEMİSİNİ YAPABİLEN 10 ÜLKE ARASINDAYIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda düzenlenen MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi İstanbul (F-515) Fırkateyni'nin Denize İniş ve Pakistan MİLGEM Korvet Projesi 3'üncü Gemi...