26 Eylül 2020 Cumartesi
22.6 C
Lefkoşa

Doğuş Derya, “Türkiye” Lafını Duymaya Tahammül Edemiyor

Türk ve Türkiye düşmanlığını sürekli dile getiren, daha öncede Türk askeri için “tecavüzcü”, “işgalci” gibi hakaretler kullanarak tepki çeken Doğuş Derya, dün gece Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre’nin kürsüdeki konuşması sırasında Töre’ye hakaretler savurdu.

Zorlu Töre’nin “Kıbrıslı-Türkiyeli diye bir ayrım yoktur, Türkiye ve Türk ordusuna bu meclisin içerisinde, bu kürsüde katillik basılıyor, katillerden hesap sorulacak diye laf ediliyor, böyle bir şey olamaz” sözleriyle adeta çılgına dönen “PKK sempatizanı” Doğuş Derya, kürsüdeki Töre’ye ağza alınmayacak hakaretlerde bulunarak, konuşmayı provoke etti.

Vekillere açtığı hakaret davaları ile de gündeme gelen Derya’nın, Meclis içerisinde UBP Milletvekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre’ye “pislik, faşist,gerizekalı” şeklinde ırkçı ve nefret içerikli söylemleri ise trajıkomik bir olay oldu.

Zorlu Töre’nin söz konusu hakaretlere karşı, sukunetini bozmayarak sağduyulu davranması ise dikkatlerden kaçmadı.

Ana Sayfa Genel Doğuş Derya, "Türkiye" Lafını Duymaya Tahammül Edemiyor

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

UBP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI TATAR, İSKELE BÖLGESİ’NDEYDİ

Ulusal Birliği Partisi (UBP) Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Adayı, Başbakan Ersin Tatar, İskele Boğaz’da K-PET Akaryakıt Dolum Tesisleri ile Altınbaş Tesisleri’nde incelemeler yaptı. UBP Basın Bürosu’ndan...