2 C
Lefkoşa
22 Ocak 2021 Cuma

Dolar – euro kaç TL? 13 Kasım 2020 Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Yoğun bir haftayı geride bırakmaya hazırlanan yurt içi piyasalar 19 Kasım’daki PPK toplantısına odaklanmış durumda. Bugünün gündeminde ise ekim ayı sanayi üretimi verisi ve TCMB Beklenti Anketi yer alıyor.

Haftaya 8,50’nin üzerinde başlayan dolar/TL kuru bugün 7,63’ten el değiştiriyor. Sabah saatlerinde 9 seviyesinin altına gerileyen euro/TL ise 9,01’den işlem görüyor.

Bugün açıklanacak veri gündeminde TCMB beklenti anketi ve perakende satış istatistikleri öne çıkıyor. Yurt dışında ise AB’de 3 çeyrek büyüme verileri, enflasyon ve ABD’de FOMC üyelerinin konuşmaları izlenecek.

POWELL: GELECEK BİRKAÇ AY ZORLU OLABİLİR

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, dün yaptığı açıklamada, Covid-19 vakalarındaki artışın ekonomik toparlanma için risk oluşturduğunu belirterek, “Virüs yayılırken, gelecek birkaç ay zorlu olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Covid-19’a yönelik aşı çalışmalarındaki gelişmelere temkinli yaklaşan Powell, aşıda sağlanan ilerlemenin sonuçlarını değerlendirmek için “henüz çok erken” olduğunu söyledi.

Powell, Covid-19 vakalarındaki artışın son dönemde kaydedilen ekonomik toparlanmayı zayıflatabileceğine dikkati çekerek, “Ekonominin sağlam bir toparlanma yolunda ilerlediğini görüyoruz, ancak burada ana risk hastalığın ABD’de daha da yayılması” ifadelerini kullandı.

NTV

Ana Sayfa EKONOMİ Dolar - euro kaç TL? 13 Kasım 2020 Dolar kuru en son...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI 22 OCAK 2021 CUMA

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Spot piyasada anlık ve güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı hangi seviyesinde yer alıyor?