Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.18 Mayıs 2016 Çarşamba, 20:14

DP Ulusal Güçler Genel Merkezi’nden mesaj yayımlandı

Demokrat Parti Ulusal Güçler, Kıbrıslı Türklerin adanın Yunanistan’a bağlanmasına karşı verdiği mücadelede ilham kaynağının “Anadolu halkının verdiği mücadeleden ve Büyük Önder Atatürk’e duyduğu sevgiden” kaynaklandığını ifade etti.Demokrat Parti Ulusal Güçler, Kıbrıslı Türklerin adanın Yunanistan’a bağlanmasına karşı verdiği mücadelede ilham kaynağının “Anadolu halkının verdiği mücadeleden ve Büyük Önder Atatürk’e duyduğu sevgiden” kaynaklandığını ifade etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle DP Ulusal Güçler Genel Merkezi’nden yayımlanan mesajda, “Kıbrıs Türk Halkı’nın Enosis hayallerine karşı verdiği var oluş kavgası da ilhamını Anadolu halkının verdiği mücadeleden ve Büyük Önder Atatürk’e duyduğu sevgiden almıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilan edilmesinin temelinde, Türk milletine duyulan mensubiyet şuuru ve Atatürk sevgisi vardır” denildi.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Demokrat Parti, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olan ve Türk gençliğinin ayrılmaz bir parçası olan gençlerimizin, Türk ulusunun ve KKTC vatandaşlarının ulusal bayramı olan Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşku ile kutlar.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz