10 C
Lefkoşa
18 Ocak 2021 Pazartesi

Duayen’e veda… Kanatlı bugün toprağa verildi

Kıbrıs Türk radyo ve televizyonculuğunun önemli isimlerinden, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na uzun yıllar hizmet veren duayen radyocu Hüseyin Kanatlı, bugün Lefkoşa Kabristanlığında İsmail Safa Camide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı eşi Meral Akıncı ile birlikte katılırken, Kanatlı ailesi ve sevenleri de Hüseyin Kanatlı’yı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Törene, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ile TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve bazı milletvekilleri de katıldı.

BRT’DE TÖREN DÜZENLENDİ

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’na 60 yıla yakın hizmet veren ve Kıbrıs Türk yayın tarihinde ilk sunucu olarak bilinen duayen radyocu Hüseyin Kanatlı için tören düzenlendi.
Tedavi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi’nde, 3 Mart Salı günü yaşama veda eden 89 yaşındaki Hüseyin Kanatlı için Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda tören yapıldı.

Ana Sayfa Genel Duayen'e veda... Kanatlı bugün toprağa verildi

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC ŞÖFÖR OKULLARI BİRLİĞİ BAŞKANI DOĞAN TİLKİ HAYATINI KAYBETTİ

KKTC Şöför Okulları Birliği Başkanı Doğan Tilki hayatını kaybetti. Cenazesi yarın saat 11:00'de kılınacak cenaze namazının ardından Yuvacık mezarlığına defnedilecek.