25.8 C
Lefkoşa
16 Nisan 2021 Cuma

Duruşma İçerisinde Duruşma

Mağusa’da 18 Nisan 2017 tarihinde eşi Burcu Okumuş’u sokak ortasında bıçaklayarak öldüren ve planlayarak adam öldürme davasından yargılanan Özgür Okumuş’un Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına dün de devam edildi. İddia Makamı adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz 4’üncü tanık olarak tahkikat subayı Müfettiş Muavini Serkan Bulak’ı dinletti.

Bulak duruşma esnasında olay günü kendini de bıçaklayıp yaralayan sanık Özgür Okumuş’dan hastanede tedavi gördüğü sırada temin edilen ve cinayeti anlatan gönüllü ifadesini mahkemeye emare sunmak isterken sanık avukatı İbrahim Demirtaş ifadenin emare sunulmasına itirazda bulundu. Avukat Demirtaş ifadenin alınış saati ve sanık Özgür Okumuş’un sağlığı itibari ile temin edilen ifadede sanığın söylemediği beyanlarını yer aldığını iddia etti. Kıdemli Savcı İldeniz ifadenin gönüllü olarak alındığını iddia edip ispatlamaya hazır olduklarını kaydederek duruşma içinde duruşma açılmasını talep etti.

Mahkeme yapılan itiraz ve beyanları değerlendirerek duruşma içinde duruşma açılmasına izin verirken, ifade ile ilgili başlayacak duruşmada yeni tanıkların dinlenmesine olanak sağlamak üzere davayı 3 Kasım’a erteledi.

Kıbrıs Postası

Ana Sayfa Genel Duruşma İçerisinde Duruşma

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAŞBAKAN ERSAN SANER AKBULUT İÇİN BÜYÜKELÇİLİK’TE AÇILAN TAZİYE DEFTERİNİ İMZALADI

Başbakan Ersan Saner dün vefat eden  TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yıldırım Akbulut için, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzaladı.  Bu amaçla Meclis...