24.8 C
Lefkoşa
20 Nisan 2021 Salı

Dürüst:Uyuşturucu kullanımını önlemeye yönelik…

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, uyuşturucu kullanımını önlemeye yönelik müfredatın, şubatta liselerde başlatılacağını açıkladı.

Dürüst, uyuşturucu konusunda bakanlık olarak hayata geçirdikleri ve geçirmeyi hedefledikleri çalışmalara ilişkin detayları paylaştı.

Dürüst, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ile ortaklaşa başlatılan çalışma çerçevesinde “Günlük” isimli tiyatro oyununun sahnelenmeye devam edildiğini kaydetti.

Önümüzdeki hafta uyuşturucuyla mücadele hakkında Mesarya köylerine yönelik eğitim çalışması olacağını da belirten Dürüst, Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Tesisleri Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğe tüm halkı davet etti.

Bakan Dürüst, uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili halktan ve tüm kesimlerden de destek istedi.

Dürüst, “Halk da bize destek olsun. Elbette öğretmenlerimize de çağrıda bulunuyorum. Onlar da bize destek olsunlar. Şubat ayında uyuşturucu kullanımını önlemeye yönelik müfredat liselerde başlayacak. Önümüzdeki yıl da aynı müfredatı ortaokullarda başlatacağız” dedi.

Ana Sayfa Genel Dürüst:Uyuşturucu kullanımını önlemeye yönelik...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 19 NİSAN 2021 PAZARTESİ (3...

Rum Kesimi Sağlık Bakanlığı Pazartesi günü COVID-19'dan 3 hastanın öldüğünü ve 822 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca 68'inin durumu ciddi olan 284 COVID-19...