34.7 C
Lefkoşa
29 Temmuz 2021 Perşembe

“Eğitim Bakanlığına karşı sessiz kalmayacağız !”

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in yapmış olduğu basın açıklamasında “Yeni öğretim yılına dönük planlamaların ve hazırlıkların yapılması için tatil dönemi önemli bir fırsat yaratmasına rağmen, Eğitim Bakanlığı yetkilileri bu süreyi şov yaparak geçiştirmektedirler’’diyerek okul binalarının tamiri, tadilatı ve yeni bina yapımları ile ilgili Şht. Hüseyin Ruso, Güvercinlik İlkokulu ve Kurtuluş İlkokulu’ndan başka hiçbir yerde çalışma yapılmadığını bunun dışında acilen okul binası ve ek derslik ihtiyacı olan okullara el atılmadığını özellikle Girne bölgesindeki öğrenci yoğunluğu yıllardan beri dikkate alınmadığı için yeni okul binalarının yapılmadığını, okul yapılması için ayrılan araziler de birilerine peşkeş çekildiğini açıkladı.

Elcil Eğitim Bakanı Özdemir Berova’yı ‘’ bu gerçekleri bildiği halde basına verdiği demeçlerle göz boyamaya çalışmaktadır’’ diyerek eleştirdi. Elcil, yapmış olduğu bu eleştirinin yanı sıra 15 Temmuz tarihine kadar bitirilmesi gereken öğretmen nakillerinin ise Eğitim Bakanı Özdemir Berova’nın kişisel tutumları, yasaları göz ardı etmesi ve adam kayırmaya yönelik izlediği siyaset yüzünden hala daha tamamlanmadığını ve bakanlığa bu sorunların çözümü ile ilgili KTÖS ‘ ün verdiği yazılı önerilere de geri dönüş yapılmadığını iddia etti.

Elcil, tüm bu sorunları çözmeye yönelik adım atılmaması ile birlikte Eylül ayında okulların yine sorunlarla yüz yüze gelmesine açık bir davetiye çıkarılmakta olduğunun altını çizerek, siyasetin sorunlara çözüm üretme sanatı olduğunu savundu. Elcil, açıklamasında: “Toplumsal bir konu olan “kamusal eğitimi” sorun haline getirip, özel okulları ön plan çıkaran Eğitim Bakanlığı’na karşı sessiz kalmayacağız” diyerek bakanlığa karşı uyarıda bulundu.

Ana Sayfa Genel "Eğitim Bakanlığına karşı sessiz kalmayacağız !"

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE KOVİD-19 GENEL DURUM /28 TEMMUZ 2021 ÇARŞAMBA

28 Temmuz 2021 corona virüs tablosu: 76 can kaybı, 22 bin 291 yeni vaka Türkiye'nin 28 Temmuz 2021 günlük corona virüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24...