Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.09 Ekim 2018 Salı, 13:29

Erdoğan: Katma değeri yüksek ürünlere daha fazla yoğunlaşacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eylülde açıkladığımız Yeni Ekonomik Programımızla artık bundan sonra katma değeri yüksek ürünlere daha fazla yoğunlaşacağız.” dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Budapeşte’de düzenlenen Türkiye-Macaristan İş Forumu’nun açılışında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

– Türkiye-Macaristan işbirliği ile Afrika’da ortak yatırımlara girebiliriz. Hedefimiz Macaristan ile Ticari ilişkilerde 6 milyar euroya ulaşmak.

– İki ülkenin ticaretinin daha üst seviyelerde olması gerekir. Amacımız dostluk bağlarına yakışır şekilde ticareti geliştirmek. Macar ve Türk ekonomileri birbiriyle rekabet eden değil birbirini tamamlayan ekonomilerdir.

– Göreve geldiğimizde 26 olan havalimanı sayısını 55’e çıkarttık. 29 Ekim’de ilk etabını hizmete açacağımız İstanbul Yeni Havalimanımız dünyanın en büyük 3. havalimanından biri olacak.

– Yeni ekonomik programımız ile bundan sonra katma değeri daha yüksek ürünlere yöneliyoruz.

– Eylülde açıkladığımız Yeni Ekonomik Programımızla artık bundan sonra katma değeri yüksek ürünlere daha fazla yoğunlaşacağız.

– Macaristanla savunma sanayisine yönelik bazı adımları da atmayı planlıyoruz. Bunları görüştük.

– Türkiye dünyanın en çok ziyaret edilen 6. ülkesidir. Bu yıl inşallah 40 milyon turisti ülkemizde ağırlamış olacağız.

– Macaristan ile müteahhitlik sisteminde iş birliği yapabiliriz.

– Macaristan’la özellikle savunma sanayine yönelik bazı adımları atmayı planlıyoruz. Yaptığımız görüşmelerde bu konuların üzerinde de durduk.

-Geçen ay Soçi Zirvesi’nde Sayın Putin ile imzaladığımız mutabakat muhtırası, İdlib’de yaşayan 3,5 milyon Suriyelinin emniyetini garanti altına almıştır.

-Mülteci meselesinin çözümünde uluslararası toplum sorumluluklarını yerine getirmemiştir.

– Avrupa Birliği mültecilerle ilgili verdiği sözü tutmadı. Akdeniz ve Ege’de mülteciler ölüme terk edildi.

-Yüz binlerce insanın hayatını kurtaracak, milyonlarcasının da Suriye’de kalmasını sağlayacak ‘güvenli bölgeler’ teklifimiz başta müttefiklerimiz tarafından bilinçli bir şekilde sabote edilmiştir.”

– OECD ülkeleri arasında en büyük hızla büyüen ülkeyiz.

-Türk ekonomisinin temelleri sağlamdır. Türk ekonomisini ve bankacılık sistemini bir defa kimse çökertemeyecektir, zira şoklara dayanıklıdır.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz