Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.09 Temmuz 2016 Cumartesi, 14:19

Erdoğan ve Merkel ‘soykırım’ krizinin ardından ilk kez görüştü

NATO uçakları, Varşova’da süren NATO Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi kapsamında İttifak Satıh Gözetleme Gösterisi gerçekleştirdi.NATO uçakları, Varşova’da süren NATO Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi kapsamında İttifak Satıh Gözetleme Gösterisi gerçekleştirdi.TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir süre sohbet etti.

NATO Hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi, Polonya’nın başkenti Varşova’da sürüyor. NATO uçakları, zirvenin yapıldığı PGE Naradowy Stadyumu çevresinde zirveye özel gösteri uçuşu gerçekleştirdi. İttifak Satıh Gözetleme Gösterisini TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer liderler de izledi.

ERDOĞAN İLE MERKEL GÖRÜŞTÜ

Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan 1915 Olayları’nı, ‘Ermeni Soykırımı’ olarak nitelendiren karar tasarısının Haziran ayında Almanya Meclisi Bundestag tarafından onaylanması sonrası, Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkiler gergin bir sürece girmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelişmeler sonrası yaptığı açıklamalarda, özellikle Almanya Şansölyesi Merkel olmak üzere Almanya Meclisi’ne sert sözlerle yüklenmişti. Almanya-Türkiye arasındaki bu krizin ardından iki ülkenin lideri ilk kez bir araya gelerek, bir süre sohbet etti.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz