21.9 C
Lefkoşa
18 Eylül 2021 Cumartesi

Erdoğan: Yaptırımlarla Türkiye Geri Adım Atmaz!

Güney Afrika Cumhuriyeti ziyareti sırasında Türk gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Söylenmemiş şeylerin söylenmiş gibi ortaya konmasını doğru bulmuyoruz.” dedi.

“Biz Rahip Brunson‘ı hiçbir zaman pazarlık konusu yapmadık” diyen Erdoğan, ABD ile pazarlık yapılmağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington’dan gelen yaptırım tehditleriyle alakalı olarak da “Yaptırımlarla Türkiye’ye geri adım attıramazsınız” ifadelerini kullandı.

“Biz göbeğimizden Amerikaya bağlı değiliz” diyen Erdoğan, ABD tavrını değiştirmezse Türkiye gibi güçlü ve samimi bir ortağı kaybedeceğini unutmamamalı ” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşananları psikolojik bir savaş olarak değerlendirdi. “Bize düşen sabırla yolumuza devam etmekdir” diye konuştu.

Erdoğan F-35’lerin teslimatıyla ilgili ise “Neymiş F-35’leri vermeyebilirlermiş. “Vermezseniz, uluslararası tahkime gideriz dedik” ifadesini kullandı.

Ana Sayfa Genel Erdoğan: Yaptırımlarla Türkiye Geri Adım Atmaz!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI / 17 EYLÜL 2021 CUMA

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyesinde yer alıyor? - 17/09/2021 - Tarihinde Geçerli...