Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.09 Temmuz 2018 Pazartesi, 20:25

Erdoğan: Yeni Dönemde Cumhuriyetimizi Şahlandıracağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Külliye’de göreve başlama töreninde konuştu.4 Haziran’da Türkiye’nin yeni hükümet sisteminin ilk cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de yemin etti.

Ardından Anıtkabir’i ziyaret etti ve Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu.

101 pare top atışı

Erdoğan göreve başlama töreni için eşi Emine Erdoğan ile birlikte Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geldi.

Külliye’ye Süvari Birliği eşliğinde giriş yaptı, mehter marşlarıyla karşılandı. Erdoğan’ın girişi sırasında 101 pare top atışı yapıldı.

Tarihi gün anısında hatıra para

Külliye’deki törene yaklaşık 5 bin davetli katıldı. Misafirlere, bugüne özel bastırılan; arka yüzünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve törenle ilgili görsellerin olduğu 1 liralardan hediye edildi.

Bu özel paraların bir kısmı da tedavüle sokulacak.

Törene 20’den fazla ülkeden üst düzey katılım

Törenler için 20’den fazla ülkenin cumhurbaşkanı ve devlet başkanı ile çok sayıda başbakan, parlamento başkanı ve uluslararası örgüt genel sekreteri Ankara’daydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Külliye’de göreve başlama töreninde konuştu.

“Yürütme organının tüm yetkileriyle geldik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan törene gelenlere, seçimlerde kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

“Seçimlerde dualarıyla destekleriyle şahsımızı bu göreve layık görenlere teşekkürler. 4 yıl sonra bir kez daha aynı duygularla amin diyorum. Rabbim nasip etti bir kez daha bu göreve geldik. Üstelik değişen yönetim sisteminin gereği olarak yürütme organının tüm yetkileriyle geldik. Rabbim yolumuzu aydınlatsın.”

“81 milyonun Cumhurbaşkanıyız”

40 yılı aşkın süredir siyasetin içinde olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Hizmeti Allah rızası için hizmet için yaptık.” dedi ve ekledi.

“Efendiliğe değil millete hizmetkar olmaya geldik. Geceli gündüzlü çalıştık. Milletimiz bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Sadece bize oy verenlerin değil 81 milyonun tamamının Cumhurbaşkanı olduğumuzun bilinciyle milletimize layık olmaya çalışacağız.”

“Ülkemize bedeller ödeten sistem geride kaldı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bugün yeni bir başlangıç yaptığını söyledi.

“150 yıla yaklaşan demokrasi arayışımızın ve yaşadığımız denemelerin çok ötesinde yeni bir yönetim modeline geçiyoruz. Kaoslar sebebiyle ülkemize bedeller ödeten sistemi geride bırakıyoruz. Bundan sonra milletin doğrudan yetki verdiği ve hesap sormaya sahip olduğu yasama yürütme yürütecektir.”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz