08 Ağustos 2015 Cumartesi, 10:41

Erik macunu ile gençlik!

Yumuşak, sulu, tatlı veya ekşi. Her çeşit eriğin cildi gençleştirdiğini biliyor muydunuz?Erikle yapılan ve uygulamalar hem cildinize tazelik, dirilik kazandırır hem de gözle görülebilen lekelerin yok olmasını sağlar. Erikte bulunan organik asitler, ölü deri hücreleri temizler, kolajen dokusunu yapılandırır. Ayrıca akne ve sivilce barındıran ciltler için harika bir araçtır. E vitamini başta olmak üzere bir çok vitamin barındıran erik, cildin elastikiyetini artırır ve yüzündeki kırışıklıkları yok eder. İçeriğindeki folik asit, olumsuz çevre şartlarına karşı ciltte koruyucu bir bariyer oluşturur. Tüm cilt hücrelerinin onarılmasında yardımcı olur.Erik macunu “cilt sıkılaştırıcı”, gençleştirici serumdur desek yeridir. İşte size bazı tarifler:

Kırışıklıklardan hızla kurtulmak

Eriğin çekirdeklerin çıkarın ve suda pişirin. Soğuduktan sonra bu “cilt sosunu” yüzünüze sürün. 20 dakika sonra yıkayın. Haftada iki kez bu maskeyi yapabilirsiniz.

* İki taze eriği ezin 1 çay kaşığı bal katın. Hızla kırışıklıkların kurtulmak isteyen kadınlar bu maskeyi hergün yapsın.

* İki iri sulu eriği püre haline getirin 1 çay kaşığı bal ve bir çorba kaşığı un (karabuğday unu) ile iyice karştırın. Bu maskenin düzenli kullanımı çok kuru cildin doğal nemini geri getirecek, teniniz bambaşka olacaktır.Maydanoz ve erik korur

1 demet maydanoz üzerine kaynar su dökün ve 5 dakika bekletin. İçinden 1 çorba kaşığı su alın içine iki erik püresi katın. Bu tarif, tüm olumsuz faktörlere karşı cildin korunmasına yardımcı olur. hergün yüzünüze sürebilirsiniz.

Erik kremi!

İki eriği ezin. içine ekşi krema ve bir çorba kaşığı nişasta katın. İşte size doğal erik kremi. Bu kremimsi maske normal cilt tipleri için çok yararlıdır.

Eğer 1 ay boyunca “erik güzellik detoksu” yaparsanız sonuçlar daha da mükemme olur. İsterseniz maskeyi uyguladığınız sürece bol bol erik suyu için, yemekerden sonra eriği meyve olarak i tüketin. Vadettiği güzellği size mutlaka kazandıracaktır

Naturel bakım, cilt ve saç sorunlarınıza ait daima maille veya telefonla sorabilirsiniz.

Besininiz ilacınız, doğa dostunuz olsun.
Herbalist Tarkan Güveloğlu

MAHMURE

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz