Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.14 Nisan 2018 Cumartesi, 14:22

Esad’dan İlk Açıklama: “Saldırı, Vahşi ve Barbarca”

ABD, Fransa ve İngiltere sabah saatlerinde başkent Şam civarındaki ve Humus’taki hedefleri vurdu. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’dan saldırıyla ilgili ilk açıklama geldi. Esad, “Batı kontrolünü kaybettikten sonra saldırdı” dedi.SURİYE DIŞİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

Suriye Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, “Suriye Arap Cumhuriyeti, ABD-İngiltere-Fransa’nın Suriye’ye yönelik vahşi saldırısını en güçlü şekilde kınıyor. Bu uluslararası hukukun alenen ihlali” dendi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Suriye Dışişleri saldırının, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün bugün Duma’da kimyasal silah kullanılıp kullanılmadığını belirlemek için yapacağı çalışmaları engellemek için gerçekleştirildiğini duyurdu.

‘SALDIRININ BAŞLICA AMACI MİSYONUN ÇALIŞMALARINI ENGELLEMEK’

Sana’nın aktardığına göre açıklamada “Saldırının zamanlaması Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü misyonunun Duma’daki kimyasal saldırı iddialarını incelemek için gelmesiyle aynı zamanda oldu. Saldırının başlıca amacı misyonun çalışmalarını engellemek” dendi.

‘110 füze atıldı, çoğu engellendi’

Bakanlık ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye 110 adet füze attığını ancak çoğunun havada imha edildiğini de açıkladı. Bakanlık Humus’taki saldırıda 3 sivilin de yaralandığını aktardı. Ancak Şam’daki saldırılarla ilgili kayıp olup olmadığı belirtilmedi.

Sana ajansı, Şam’ın kuzeyindeki Barzeh’teki araştırma merkezine birkaç füzenin isabet ettiğini ve “içinde bilimsel laboratuvarlar ve eğirim merkezinin olduğu binanın yok edildiğini” de açıkladı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz