21.6 C
Lefkoşa
16 Nisan 2021 Cuma

Eşini Sokak Ortasında Bıçaklayarak Öldürmüştü

Gazimağusa’da, üniversite son sınıf öğrencisi eşi Burcu’yu, kendisini aldattığı düşüncesiyle, defalarca bıçaklayarak öldüren Özgür Okumuş’un ağır cezada yargı süreci başlıyor.

“Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından methaldar olan Özgür Okumuş, dün aleyhindeki davalardan yargılanmak üzere Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi.

Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, meseleyle ilgili İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak’ın huzura sunduğu 5 tanık şahadeti ve 60 emareyi tektik ve tezekkür ettiğini belirttikten sonra, davaları “Havalesi için yeterli şahadet var” diyerek 18 Ekim 2017’de, bir üst mahkemeye havale etti.

İlk tahkikat duruşmasının yargılama süreci değil, tahkikatın kovuşturma ve soruşturma safhası olduğunu hatırlatan Asafoğulları, bunun üzerine sanığı, aleyhindeki üç davadan da tekrar itham etti ve sanığa haklarını izah ederek söz hakkı tanıdı.

Sanığın söylemek istediği bir şeyi olmadığı beyanından sonra, sanık avukatı da tüm savunma ve istintak haklarını saklı tutuğunu yineledi.

Yargıç, sanığın yargılanması için, davaları, 18 Ekim 2017 tarihinde oturum yapacak olan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale ederek, sanığın tutukluluğunun devamına emir verdi.

Kıbrıs

Ana Sayfa Genel Eşini Sokak Ortasında Bıçaklayarak Öldürmüştü

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 16 NİSAN 2021 CUMA

Son 24 saatte yapılan test sayısı 7890 olup, 54'ü yerel 73 pozitif vakaya rastlanmış, 50 kişi taburcu edilmiştir. 5 kişi hava yolu ile ülkemize gelmiştir....