Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.03 Mayıs 2016 Salı, 09:43

Eski bakan YDÜ Memuru olunca yasa tanımıyor

KKTC Devletini ve Mahkemelerini tanımayan sözde Girne Üniversitesinin geçtiğimiz günlerde çıkan devlet dairelerinde herhangi bir kaydının olmadığına dair haberler üzerine şok gelişmeler yaşandı.Girne Amerikan Üniversitesi’nin uzun süredir mücadele verdiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mahkemeleri ve hukukuna sığındığı sözde Girne Üniversitesi davası ara emri ile devam ederken davada çıkan sonuç ve kararlar doğrultusunda sözde üniversitenin “Girne” isminin kullanmaması yönünde mahkeme yasak vermişti.Bunun üzerine Girne Amerikan Üniversitesi yetkilileri kamu oyunu an be an bilgilendirmişti.Ayrıca ilgili mahkeme kararı tüm devlet dairelerine de yollanmıştı.Ancak KKTC hukuk sistemine rağmen , mahkemelerinin almış olduğu karara rağmen sözde üniversitenin yetkilileri Günsel Ailesi yasa dışı ve kural tanımaz yöntemler ile arka kapıdan iş çevirmeye devam ediyor.


“YDÜ’nün memuru eski bakan Aziz Gürpınar”

KKTC devletinin değişik makamlarına sızan ve koltukta oturduğu dönemde kişilerle ilişki kurmaya başlayan Günsel ailesi, makamdan giden yetkilileri de kendi bünyelerine katarak onlardan yararlanmaya devam ediyor.Bunun son örneği eski İçişleri ve Çalışma Bakanı Aziz Gürpınar.Aziz Gürpınar, bakanlık döneminde tarafsız bir bakan imajı yaratsa da bakanlıktan ayrılır ayrılmaz hemen YDÜ bünyesinde çalışmaya ve orada maaşlı personel olarak görev almaya başladı.

Eski Bakan Gürpınar, şimdilerde ise daha önceden en üst düzey görev yaptığı bakanlık yaptığı Çalışma Bakanlığına ve bağlı olan Çalışma Dairesine her gün baskı yaparak çalışanların yasa dışı, kural dışı işlem yapmasını istiyor.Çalışma Dairesi’nde çalışan bir çok görevli ise bu kural dışı ve yasa dışı işlemi yapamayacağını kendisine söylemde bulunmasına rağmen YDÜ’den gelen baskılar devam ediyor.

Kamu Yasalarına Aykırı ama Eski Bakan Gürpınar ” İllaki yapın diyor”
Girne Amerikan Üniversitesinin, sözde Girne Üniversitesi ile ilgili açmış olduğu isim davasının neticesinde mahkeme kararı olması sebebiyle KKTC kamu yasalarına göre Çalışma Dairesinin ve/veya KKTC’nin tüm devlet dairelerinin böylesi bir üniversiteyi tanıması, isminin varlığının tescil etmesi yasalara aykırı. Ancak buna rağmen CTP’li Eski Bakan Aziz Gürpınar, maaş aldığı YDÜ menfaatine KKTC Yasalarını hiçe sayarak Çalışma Dairesi personeline baskı yapmaya devam ediyor.

“1 Nisan şakası gibi”
Kamu oyunda geçtiğimiz günlerde çıkan sözde Girne Üniversitesinin devlette herhangi bir kaydı olmaksızın personel çalıştırması devlete vergi yükümlülüklerini yerine getirmemesi devlete para ödememesi gibi haberler üzerine sözde üniversitenin yetkilileri uyanıklık yaparak 1 Nisan tarihinde Vergi Dairesinden sicil açtırdı. Mahkeme kararına rağmen Vergi Dairesinin böyle bir sicil açmasıysa yasalara tamamen aykırı.
Söz konusu sicil kaydını referans alarak Girne Belediyesi’ne de giden sözde üniversiteye bir kıyakta Girne Belediyesi’nden geldi. Girne Belediyesi’de yasaları tanımayarak KKTC mahkemelerini tanımayarak tıpkı Vergi Dairesinin yaptığı gibi iş yeri açma iznini onayladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mahkemelerinin kararına rağmen 1 Nisan tarihinde sözde Girne Üniversitesi isimi ile ilgili Vergi Dairesi ve Belediyenin karar üretmesi, bu isim adı altında onay vermesi sahtekarlığa giriyor.

YÖDAK’taki Günsellerin memuru Gökçekuş iş başında
Sözde Girne Üniversitesiyle ilgili kazanılmış ve halen devam etmekte olan mahkeme kararlarına rağmen ve ara emri kararlarına rağmen bu üniversite isminin kullanılmaması yönündeki mahkemenin emirlerine rağmen YÖDAK Başkanı Hüseyin Gökçekuş, Günsel Ailesinin memuru olduğunu ispatlamaya devam ediyor.
KKTC Devler Dairelerinde sözde Girne Üniversitesinin önünü açabilmek ve varlığını tescil etmeye çalışmak için Prof. Dr. Hüseyin Gökçekuş, tek başına aldığı kararla YÖDAK Genel Kurulu kararı olmaksızın tek adam olarak attığı imzalarla sözde üniversitenin devlet dairelerinde iş yapabilme kabiliyetini arttırmaya yönelik yazılarda veriyor.

İşte Hüseyin Gökçekuş’un tek başına attığı imza ve o yazı;
1
2

KKTC’de Devlet içinde devlet mi?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti içerisinde örümcek ağı gibi farklı bir yapılanma mı olduğu merak ediliyor. mahkeme kararlarının tanınmadığı devlet dairelerinde hatır gönül ilişkileri çerçevesinde en üst makamları da bu çembere dahil ederek hatta makamdan gittikten sonra maaşlı personelleri yaparak o makamlardan yararlanmak suretiyle hareket eden YDÜ ve Günsel ailesinin bu yaptıkları sonucu mahkemelerin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz