18.2 C
Lefkoşa
5 Aralık 2020 Cumartesi

ESKİ MÜCAHİTLER DERNEĞİ BAŞKANLARINDAN TÜRKMEN ÖLDÜ… CUMHURBAŞKANI TATAR, TÜRKMEN’İN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ MESAJ YAYIMLADI

Eski Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği Başkanlarından, KKTC Abu Dabi temsilciliği ve Enformasyon Dairesi Müdürlüğü görevlerinde de bulunan Vural Türkmen dün öldü. 

Türkmen, yarın saat 11.00’de İsmail Safa Camisi’nde kılınacak cenaze namazından sonra Lefkoşa Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Türkmen, 3 çocuk babasıydı.

CUMHURBAŞKANI’NIN MESAJI
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkmen’in ölümüyle ilgili mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Tatar mesajında şunları kaydetti:

“Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği eski başkanı Mücahit Vural Türkmen’in vefat haberi beni derinden üzmüştür. Türk Mukavemet Teşkilatı’nın (TMT) kahramanlarından olan, vatan sevgisi ile dolu mütevazı kişiliği ile Vural Türkmen, Kıbrıs Türkü’nün varoluş mücadelesi verdiği en zor günlerinde, ülkesine ve halkına verdiği hizmetlerle anılacaktır. Kendisine Allah’tan rahmet, yaslı ailesine sabırlar ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim. Ruhu şad olsun.”

Ana Sayfa Genel ESKİ MÜCAHİTLER DERNEĞİ BAŞKANLARINDAN TÜRKMEN ÖLDÜ… CUMHURBAŞKANI TATAR, TÜRKMEN’İN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ MESAJ...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ATAKAN: “HALKIN PARTİSİ GENİŞ TABANLI TAM TEKNOKRAT BİR HÜKÜMET MODELİ ÖNERDİ”

Halkın Partisi Lefkoşa Milletvekili, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, dörtlü koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının nedeninin Halkın Partisi olarak gösterilmesinin insafsızca olduğunu söyledi ve...