17.9 C
Lefkoşa
30 Kasım 2021 Salı

Eski Rum bakana 5 ay hapis

Rum Merkez Bankası eski başkanı ve eski bakan Hristodulu 5 ay hapis cezasına çarptırıldı

Maliye ve İçişleri eski Bakanı, Rum Merkez Bankası eski Başkanı Hristodulos Hristodulu’nun, sahte gelir beyanında bulunma ve vergi kaçakçılığı yapma suçundan 5 aylık hapis cezasına çaptırıldığı haber verildi. Hristodulu’nun cezaevine götürüldükten sonra rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

ESKİ BAŞKAN CEZA ALDI
Alithia gazetesi, Hristodulu’nun, Focus Maritime Corp. Şti.’den aldığı 1 milyon Euro için gelir vergisi beyanında bulunmaması nedeniyle 5 aylık hapis cezasına çaptırıldığını ve sahibi olduğu A.C Christodoulou Consultants Ltd. Şti.’ne de 13 bin 500 Euro ceza kesildiğini yazdı.Gazete, Hristodulu’nun, hakkında kovuşturma açılmasının ardından yeniden düzenlenmiş vergi beyanına göre devlete olan vergi borcunu ödediğini kaydetti.Gazeteye göre, yargıç Fani Kapetaniu, kararını açıklarken yaptığı konuşmada, Hristodulu’nun herhangi bir kişi olmadığını söyledi. Kapetaniu, hukuk ve ekonomi bilgileri olan, çeşitli devlet kadrolarında görev alan, Maliye ve İçişleri Bakanlığı ile Merkez Bankası Başkanlığı yapan Hristodulu’nun doğru gelir beyanı ve vergilerin vaktinde ödenmesinin önemini çok iyi bildiğini belirtti.Hristodulu’nun diğer vatandaşlara örnek olmasının beklendiğini söyleyen Kapetaniu, işlenen suçun çok ciddi olduğunu ifade etti.

Ana Sayfa Genel Eski Rum bakana 5 ay hapis

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

K.K.T.C. KOVİD-19 GENEL DURUM / 30 KASIM 2021 SALI

Son 24 saatte yapılan test sayısı 21.350 olup, 234'ü yerel 278 pozitif vakaya rastlanmış, 187 kişi taburcu edilmiştir. 1 kişi yurt dışından ülkemize gelmiştir. 43...