8 C
Lefkoşa
19 Ocak 2021 Salı

Evinden, arabasından ve üzerinden uyuşturucu çıktı

Girne’de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tasarrufunda uyuşturucu madde bulunarak yakalanan zanlı Usman Musa Tijjani dün mahkeme huzuruna çıkarıldı. Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Murat Döşenci, 23 Ağustos 2020 tarihinde saat 01.30 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından gerçekleştirilen takip ve operasyonda zanlı Usman Musa Tijjani’nin Girne’de Zeytinlik Mezarlığı yanında bulunan araziye KU 015 plakalı araç ile girdikten sonra durdurulmak istendiği esnada kaçmaya çalışması üzerine makul kuvvet kullanılarak alıkonulduğunu mahkemeye aktardı.
Polis, akabinde araç içerisinde yapılan aramada zanlının ayakları arasında paspas üzerinde siyah renk naylon içerisindeki kahverengi bantla sarılı 9 ayrı şeffaf naylon içerisinde yaklaşık 260 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve zanlının giymekte olduğu iç çamaşırına saklanmış üzeri çizgili kağıda sarılı iki ayrı şeffaf naylon içerisinde yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ve emare alındığını söyledi.
Polis, zanlının kalmakta olduğu Şht Cavit Salih Sok. Rise Park Apt D-3 Girne’deki adresinde mahkeme emri ile 02.35 – 03.00 saatleri arasında huzurunda yapılan aramada ise ikametgahın yatak odasında bulunan komodin çekmecesinde şeffaf naylona sarılı yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, kıyafet dolabındaki kilitli kasa içerisinde yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan 370 Euro, 200 Dolar ve 1500 TL bulunduğunu söyledi. Polis memuru Murat Döşenci, aktarmış olduğu olgular ışığında mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni başladığını alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Vedia Berkut Barkın, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Ana Sayfa GÜNDEM Evinden, arabasından ve üzerinden uyuşturucu çıktı

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

HAKSEN’DEN HAYAT PAHALILIĞI ÖDENEĞİNİN 3 AY VERİLMEMESİ KARARINA TEPKİ

Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN), hükümetin, reel sektörü desteklemek için kamu çalışanlarının hayat pahalılığı ödeneğinin 3 ay verilmemesi kararına tepki gösterdi. Sendika Başkanı...