23.5 C
Lefkoşa
25 Ekim 2021 Pazartesi

EXPO raylı sistem hattında ilk test sürüşünü gerçekleştirdi

ANTALYA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Antalya’da EXPO raylı sistem hattında tetkikte bulunmuş oldu ve ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.

Temaslarda mevcut olmak kıl payı Antalya’ya mevrut Bakan Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğündeki basına bağlı toplantıda, EXPO 2016 Antalya kapsamında inşası bitmeme fail raylı sistem hattıyla ilişik bilim aldı.

Daha sonraları hava meydanı ve demokratlık kavşaklarındaki emekleri denetleyen Yıldırım, incelemelerinin arkası sıra tramvayın vatman koltuğuna geçti ve Altınova İstasyonu’ndan Meydan Kavşağı’na derece kestirmece 5 kilometrelik mesafede ilk test sürüşünü yaptı.

Bakan Yıldırım, test sürüşü sırasında, EXPO 2016 Antalya kapsamında meydana getirilen raylı sistemin 19 kilometre uzunlukta bulunduğunu bildirdi.

Kısa müddette ehemmiyetli birlikte düzentileme yapıldığını anlatım fail Yıldırım, şunları kaydetti:

‘Hatta 16 istasyon var. 1,5 kilometre de hava meydanı içinde, terminaller arası var. Toplam 20,5 kilometrelik birlikte hat. Aynı vakitte da Antalya merkezden Fatih’e, otogara derece 11 kilometrelik ayrıca da konfedere oluyor. Böylece Antalya’da toplanmış raylı sistem miktarı 32 kilometreye başarmış olacak. Şimdilik özek ile hava meydanı arası test sürüşünü yapıyoruz. Bir hafta sonraları da EXPO 2016 Antalya işporta sahasına derece gideceğiz.’

Muhabir: Ayşe Yıldız,Orhan Çiçek

Kaynak: AA

Ana Sayfa EKONOMİ EXPO raylı sistem hattında ilk test sürüşünü gerçekleştirdi

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC Gazete Manşetleri 07/11/2020

KKTC GAZETE MANŞETLERİ / 25 EKİM 2021 PAZARTESİ

KKTC’de gazeteler neler yazdı? Manşetler ve detaylar neler, haberimizin detaylarında. -