24.8 C
Lefkoşa
20 Nisan 2021 Salı

Facebook üzerinden uyuşturucu satan adam…

Bu şekilde eski ayakkabılarını, oyun konsolunu, çantasını, bisikletini ve hatta pul koleksiyonunu bile satan insanları Facebook timeline’nınızı tarayarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak internetten satış yapmanın da bir sınırı var. Misal uyuşturucu satmaya teşebbüs etmemek lazım..

Hindistan’ın Bengaluru şehrinde yaşayan Sushil Kumar Moosad adlı bir adam, Bangalore Cannabis adlı bir Facebook sayfası açıp bu sayfa üzerinden elindeki uyuşturucuları satışa sundu! Verdiği ilanlarla gram başına fiyatlar belirleyen Moosad, uzun süre sürdürdüğü bu eylemlerinde satış da gerçekleştirdi. Anlaştığı müşterileriyle şehir merkezinde bir parkta buluşup alışveriş yaptı.

Kısa sürede Facebook üzerindeki faaliyetleri Hindistan polisi tarafından fark edilen Moosad, yine bir alışveriş sırasında suç üstü yakalandı. Doğruca hapishaneyi boylayan Moosad’ın evinden binlerce dolar değerinde LSD, marijuana ve uyuşturucu niteliğinde mantarlar bulundu.

Moosad içeri atılmadan önce son sözlerini sosyal medyada şu şekilde belirtmiş; “Katilleri ve tecavüzcüleri hapise atmak doğru çünkü onlar suçlular. Birini uyuşturucu satıyor diye hapise atmak ise bir suç, çünkü uyuştucular insanlara huzur ve barışı getiriyor…”

Ana Sayfa DÜNYA Facebook üzerinden uyuşturucu satan adam...

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 19 NİSAN 2021 PAZARTESİ (3...

Rum Kesimi Sağlık Bakanlığı Pazartesi günü COVID-19'dan 3 hastanın öldüğünü ve 822 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Ayrıca 68'inin durumu ciddi olan 284 COVID-19...