Faiz Sucuoğlu : “Zekai Altan’ı HARCATMAM” – VIDEO

1698 kez izlendi, 17 Kasım 2015 Salı

Kumyalı’ da özel ilgi turizmi çerçevesinde hizmet veren Nitovaikla Otel, Kalkınma Bankası’ndan aldığı krediyi ödeyemeyince bankanın avukatı ile mahkemelik olan Zekai Altan’ın düştüğü durumu Turizm Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu değerlendirdi. Sucuoğlu Eko Turizmcilerin haklı olduğunu belitti.

Kumyalı’ da özel ilgi turizmi çerçevesinde hizmet veren Nitovaikla Otel, Kalkınma Bankası’ndan aldığı krediyi ödeyemeyince bankanın avukatı ile mahkemelik olmuştu.

Mahkemenin verdiği hüküm gereği 36 bin TL’lik avukat parası ödenemeyince de otele icra geldi. Bu durumu protesto ermek amacıyla Otel sahibi Zekai Altan ve Kader Altan eylem başlattı.

Bu yaşanan olaylar üzerine Turizm Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu’ da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Eko Turizm yapıyorsunuz 50 km yakınına 6 yıldızlı bir otel yapıyorsunuz”

Bir televizyon kanalında konuyu değerlendiren Turizm Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu; “Zekai Altan benim kardeşim gibi, ben sadece Zekai için değil bütün Eko Turizm yapan arkadaşların hepsini taktir etmek istiyorum. Çünkü baştan itibaren maalesef bulunan gerçek yer ve krediler itibariyle, bir destek itibariyle bana göre bu işletmecilere yanlış işler yapıldı” dedi.

“Eko turizmcilerin düştüğü durumdan dolayı gece uyuyamadım”

Sözlerine bütün Eko turizm işletmecilerini ziyaret ettiğini belirterek devam eden Sucuoğlu;

“ Ben, Zekai Bey ile birlikte tek tek Eko Turizm işletmecilerini gezdim ve bu işletmeciler ile tek tek sohbet ettim. Anlattıkları karşısında gerçekten gece uyuyamadım. Çünkü bu insanların hepsi kendi aile işletmeleri çerçevesinde borçlanmışlar, yer itibariyle konu itibariyle aldıkları rakamların yüksek faizleri itibariyle.Siz Eko Turizm yapıyorsunuz 50 km yakınına 6 yıldızlı bir otel yapıyorsunuz. Bu işletmeciler nasıl çalışacak? Nasıl rekabet edebilecek. Bu işletmelerin 6 veya 7 tane odaları var. Sabahtan akşama kadar uğraşıyorlar. Öyle sıkıntıları var ki bu olanlar karşısında çözüm kesinlikle ve kesinlikle üretilecektir. Zekai arkadaşımızı biz net olarak söylüyorum harcatmayız. Ben geçen hafta önergeyi Bakanlar Kurulu’na verdim fakat bir gecikme olduğu için gündeme alma şansımız olmadı. Geçtiğimiz Cuma günü elden yolladım İnşallah bu hafta bu konuyu çözeceğiz çünkü net olarak söylüyorum haklıdırlar”.

ÖZEL HABER www.kibrissondakika.com

Etiketler: banka faizi Eko Turizm faiz sucuoğlu haciz icra Kalkınma Bankası kredi Nitovaikla Otel Turizm Bakanı Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu Zekai Altan
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz