25.2 C
Lefkoşa
13 Haziran 2021 Pazar

FETÖ-KKTC ilişkileri mercek altında!

AP eski Milletvekili ve son seçimlerde AK Parti İzmir Milletvekili adayı olan Ozan Ceyhun, Ada Tv’de Nazmi Pınar’ın konuğu oldu. Türkiye’de yaşanan darbe girişimi ve sonrasını yorumlayan Ceyhun, KKTC ayağında da FETÖ cular olduğuna işaret etti.

KKTC’DE İNTERNETTEN KUMAR OYNATARAK FETÖ İÇİN KAYNAK YARATIYORLAR

Ozan Ceyhun, FETÖ için KKTC’de finans ortamı sağlandığına da işaret ederek. Özellikle KKTC’de bilişim yasası olmamasından kaynaklı bazı kişilerin internetten kumar oynatarak yasal olmayan yollarla kazanç sağladığına dikkat çeken Ceyhun, ” FETÖ’cülere buradan para kazancı elde edildiğini de duyuyoruz. Türkiye’de barınamayan bu teroristlerin KKTC’yi arka bahçesi yapmasına müsade etmemeliyiz. Bunların kazanç yollarını da kesilmesi gerekir” dedi.

“KKTC’de çok FETÖ mensubu, yandaşı var”

Ozan Ceyhun yurt dışında örgütlenen bu terörist yapının KKTC ayağı da mercek altında, Türkiye takip ediyor diyen Ozan Ceyhun, sözlerine şöyle devam etti. “KKTC’de hala çok Fettullahçı var. Kıbrıslı Türk kardeşlerimi tenzih ederim. Ben buralarda çok bulundum onları tanırım. Güya iş adamı kılığında, masum FETÖ cüler var. Bunlar KKTC’de kendilerini saklamaya çalışıyor. Bunlar abi,abla diyerek insanları yanlarına çekmeye çalışıyor. Bu terör örgütüne destek verenleri Türkiye’de 155’e polise bildirin ki bundan sonra başımıza kötü şeyler gelmesin”

“YUNANİSTAN’A KAÇAN HAİNLER YAKIN OLSA KANDİLE GİDER PKK’YA EL AÇARDI”

Programda Yunanistan’a kaçan hain darbecilerin davranışlarının sorulması üzerine Ozan Ceyhun, ” Bu hainler yakın olsa fırsat bulsalar KANDİL’e iner PKK’ya el açardı. Türkiye Cumhuriyeti çok şükür ki milletçe bu şerefsizlere geren dersi verdi. Bunlar üniformalı teröristtir” dedi.

IMG-20160718-WA0027

 

BEN 12 EYLÜL’DE İDAMDAN YARGILANAN BİRİSİ OLARAK DERİM Kİ, BU ŞEREFSİZLERİ İDAM  ETMEK DÜŞÜNÜLMELİDİR”

12 Eylül darbesinde Türkiye’de aranan ve idamdan yargılanmış birisi olarak, idama bakış açısını açıklayan Ozan Ceyhun, ” Ben belki yakalansaydım 12 Eylül’de idam edilmiş olacaktım. 15 Temmuz akşamını gören, yaşayan ve o an orada olan biri olarak, masum halkın direnci sonucu öldüğünü gören birisi olarak idam konusunda, belki 1 kereye mahsus olmalıdır. Bende onaylayacağım”

 

www.kibrissondakika.com/ Özel Haber

Ana Sayfa GÜNDEM FETÖ-KKTC ilişkileri mercek altında!

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GÜNEY KIBRIS KOVİD-19 GENEL DURUM / 12 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ

Rum kesiminde son 24 saatte  43,502  test yapıldı, 42 yeni vakaya rastlandı. 68 yaşındaki bir erkek hasta hayatını kaybetti.