13 C
Lefkoşa
28 Ocak 2021 Perşembe

FLAMENKO DANSÇISI RAFAEL AMARGO GÖZALTINA ALINDI

İSPANYOL FLAMENKO DANSÇISI RAFAEL AMARGO, UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞINDAN GÖZALTINA ALINDI

Dünyanın en tanınmış flamenko dansçılarından İspanyol Rafael Amargo, uyuşturucu kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı.

İspanya’nın başkenti Madrid’de dün akşam gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edileceği açıklanan Amargo’nun, suç örgütü üyesi olmak ve uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlandığı bildirildi.

Polis kaynaklarından İspanyol basınına yapılan açıklamada, aynı suçlardan biri kız arkadaşı olmak üzere sanatçının yakın çevresinden 3 kişinin daha gözaltına alındığı kaydedildi.

Koreograf ve flamenko dansçısı Amargo’nun yeni gösterisinin perşembe günü Madrid’deki La Latina Tiyatrosu’nda başlaması öngörülüyordu.

16 yaşında profesyonel kariyerine başlayan ve 1997’de ilk gösterisine çıkan Amargo, bu zamana kadar aralarında Sahne Sanatları için Max Ödülleri, Güzel Sanatlar Altın Liyakat Madalyası ve Endülüs Madalyası’nın da olduğu çok sayıda ödül aldı.

Ana Sayfa DÜNYA FLAMENKO DANSÇISI RAFAEL AMARGO GÖZALTINA ALINDI

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AMCAOĞLU: “BU AKŞAM ÜLKE GENELİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLEBİLİR”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, katıldığı bir TV programında, bugün saat 17.00'de Bakanlar Kurulu'nun toplanacağını söyledi. "ÜLKE GENELİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMESİNİ...