Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.



09 Kasım 2017 Perşembe, 00:21

Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye ‘Milli Takım’ göndermesi

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, “Biz Milli Takım’dan kaçmayız” diyerek Fenerbahçe’ye göndermede bulundu.



Fenerbahçeli bazı oyuncuların Euroleague fikstrüyle denk gelmesi nedeniyle Türkiye Milli Takımı’nın 2019 Dünya Kupası eleme maçlarında görev almama kararının yankıları devam ediyor.

Son dönemde oldukça tartışılan konu ile ilgili bir açıklama da Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’dan geldi. Ezeli rakiplerine gönderme yapan Yalçınkaya, ‘Biz Milli Takım görevinden asla kaçmayız’ dedi.

Ömer Yalçınkaya’nın sözleri şöyle:

“Milli Takım kutsal bir görevdir. Bizler çocukluktan beri gerek idareci olarak, gerek oyuncu olarak, gerekse masör olarak oraya gitmenin hayalini kurardık. Ben Milli Takım’da olmayı, Milli Takım’ın bir parçası olmayı her zaman çok önemsemişimdir. Bu, benim kişisel düşüncem. Zaten kulüpler de Milli Takım için vardır. Milli Takım, ülkedeki basketbolun gelişimini sağlayan yegane unsurdur. Daha sonrasında kulüpler gelir. Tabii en üst düzey mertebede yer alan Milli Takım görevi de kaçınılmazdır. Ben bunu böyle görüyorum. Diğer kulüplerin ne yaptığı ya da ne yapacağı beni ilgilendirmiyor. Kulübüm ve kendi adıma şunu söyleyebilirim; biz, Milli Takım görevi verildiği zaman asla kaçmayız. Bu görev verildiğinde görevimizi mutlaka ifa ederiz. Ama herkesin kendi fikri vardır. Benim şahsi fikrim Milli Takım’ın önemli olduğu ve oraya mutlaka icabet etmek gerektiğidir.”

(Haber3)
Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz