Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.27 Şubat 2020 Perşembe, 15:28

GAÜ Burs Sıralama Sınavı’nın tarihi belli oldu

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) KKTC Marketing Koordinatörü Mehtap Karabulut, 09 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşecek olan GAÜ 2020 Burs Sıralama Sınavı hakkında açıklamada bulundu.Mehtap Karabulut, öğrencilerin genel olarak GAÜ’ye ilgisinin yoğun olduğundan bahsederek, bunun üniversite olarak sağlamış oldukları eğitim olanakları, kalite, deneyim, yurt dışı kampüsleri ve 7 yıl kesintisiz burs imkanları olduğunu belirtti.

GAÜ’den 35. Yıla Özel %90 -%100 Burs Olanağı
Karabulut açıklmasının devamında ise; “Belli başlı stratejik bölümlerin üniversitemizde varlığı gibi ayrıcalıklarımız öğrencilerin ilgisini çekiyor. Elbette en büyük özelliklerimizden birisi de, Kıbrıs içerisinde Girne şehrin de var olan muhteşem kampüsümüz.

Ayrıca GAÜ olarak 35. yılımız çerçevesinde bu yıl, KKTC’den mezun olacak üniversite adaylarına yönelik bir çok bölümde geçerli %90-%100 oranında burs olanaklarımız olacak.” dedi.
GAÜ Burs Sıralama sınavının 09 Mayıs 2020 Cumartesi günü gerçekleşeceğini söyleyen Karabulut; “Saat 10.00’da yapılacak olan burs sıralama sınavına KKTC liselerinden mezun yada mezun durumunda olan tüm üniversite adayları katılabilir. KKTC vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşı liseyi KKTC’de tamamlayan öğrenciler burs sıralama sınavına girebilecek.”

“Liselerinde “Türkçe” olarak eğitim-öğretim gören adayların, 120 sorudan oluşan ‘YKS test formatındaki kitapçığı seçme hakkına sahip olacaklar. Bunun yanında özellikle lisede İngilizce eğitim alan öğrenciler içinse, okudukları alana göre Arts ya da Science alanlarında sınava girebilecek.” ifadelerinde bulundu.

Başvurular 2 Mart – 8 Mayıs Tarihleri Arasında
Karabulut ayrıca, burs sıralama sınavı başvuru tarihleri hakkında; “Aday öğrencilerimiz 02 Mart – 08 Mayıs tarihleri arasında GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, kendi liselerinde bulunan rehber öğretmenlerinden ve [email protected] adresinden başvurularını tamamlayabilirler. Tüm detaylı bilgiyi üniversitemiz resmi sayfası www.gau.edu.tr adresinden edinebilirsiniz” dedi.

Üniversitelerin başlıca görevleri arasında bulunan toplumu bilgilendirme ve bilinçlendirme noktasına atıfta bulunan Karabulut, 16 Mart 2020 Pazartesi günü, bu yıl 11’incisi gerçekleşecek olan KKTC Eğitim Çalıştayı bünyesinde, Türkiye çapında büyük üne sahip, Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak ile “Duygusal Zeka“ konusunda; lise öğretmenlerine seminer verileceğini, katılmak isteyen öğretmenlerin ise, 0392 6520 2000 – 1103 numaralı telefondan yada, [email protected] adresinden detaylı bilgi alabileceklerini vurguladı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz