Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.21 Nisan 2016 Perşembe, 10:03

GAÜ’den Velilere Güvenli İnternet Kullanımı Semineri

GAÜ Okullar Grubu’na bağlı Amerikan Kolej, The American Elementary School, The Internation Prep School ve The American Nursery School ve Lefkoşa’da bulunan The American Future College velilerine ve öğretmenlerine yönelik ‘’Güvenli İnternet Kullanımı ‘’ semineri gerçekleştirdi.Karmi Haber Ajansı’nın haberine göre Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuri Kara, çocuklarda güvenli internet kullanımı hakkında GAU Okullar Grubuna bağlı okulların velilerine ve öğretmenlerine  bir seminer verdi.

Kara seminerin amacının özellikle internet kullanımı noktasında velilerin dikkatini çekerek farkındalık kazandırmak olduğunun altını çizdi.

Velilerin özellikle bilinçli internet kullanımı hakkında bilgilenmelerinin önemini vurgulayan Kara, çocuklara güvenli internet sunmada alınabilecek önemlerden bahsetti.

13 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR SOSYAL MEDYADAN UZAK DURMALI

Bilgisayarların ortak alanlarda kullanılması, 13 yaş altı çocukların sosyal medyadan uzak durması ve ebeveyn denetim programlarının kullanılması seminerde öne çıkan başlıklar oldu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İletişim hak ve özgürlüğü” içinde yer alan Internet kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallara dikkat çekilerek , güvenli programlara nasıl ulaşılabileceği ve çocuklarımızın bilinçlendirilmesi gereken noktalar hakkında verilen seminer ailelerin ilgisini çekerken, en sık sorulan sorular arasında ise sosyal medya kullanılmı noktasında çocukların doğru  yönlendirilmesi ile ilgili anlatılanlar oldu.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz