15.3 C
Lefkoşa
30 Kasım 2021 Salı

GAÜ’den yeni bir işbirliği

Girne Amerikan Üniversitesi ile Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanlığı ortada GAÜ Karpaz Bal Ormanları Projesi kapsamında taş ocağının rehabilite edilip bal ormanlarına karışma edilmesi ve dünkü teşkil süreci ile ilgilendiren tören düzeni anlaşması imzalandı.

Protokol anlaşmasını GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ve Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren imzaladı. Toplantıda GAÜ yerine GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’ın birlikte Bal Ormanları Proje Koordinatörü Mehmet Osmanlılar da toplantıya katılırken, Bakanlık yerine Bakan Kutlu Evren’in birlikte hususi Kalem Müdürü Muslu Akgüney, Müsteşar Gürkan Kara, Bakanlık Koordinatörü Durali Güçlüsoy, Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu ve Hukuk Danışmanı Emine Uzun anık bulundular.

“TAŞ OCAĞI REHABİLİTE EDİLİP AĞAÇLANDIRILACAK”

Konu ile ilgilendiren açıklamada mevcut GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkanı ve Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, “Bu tören düzeni çerçevesinde taş ocağı rehabilite edilip ağaçlandırılacak. Orman müzesi herbaryum ve arboreteum tedbir emekleri başlamış olup ülkemize ve semt halkına görev edilecek. Taş ocağı rehabilite edildikten sonradan GAÜ Bal Ormanları ve Orman Dairesi birlikte çalışmasıyla alana makul nebat ve fidan türleri ile ağaçlandırılacak” dedi.

“GAÜ şekilde Karpaz düşüncesince çıkmak olduğumuz bu yolda aşırı ehemmiyetli bir virajı aştığımızın altını yemek istiyorum” diyen Akpınar, “Konu ile ilgilendiren ve süreçte gelişen adımlar ile ilgilendiren Sayın Bakanımız Kutlu Evren’e teşekkürname ediyorum. Önceki işletmecisi konumundaki firmayı tazmin yazar devraldığımız taş ocağının rehabilite edilip ağaçlandırılacak. Orman müzesi, herbaryum kabilinden çalışmalarının da mücahede kazanacak” ifadelerini kullandı.

“GAÜ’YE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ DUYARLILIK SEBEBİ İLE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren ise meydana gelen tören düzeni anlaşması ile ilgilendiren Girne Amerikan Üniversitesi’nin mevzuya dobra yeti çerçevesinde yaklaşması ve duyarlılığından çevre özellikle Serhat Akpınar edinmek neredeyse tamamı GAÜ çalışanlarına teşekkürname etti. Doğayı korumanın ve ehil çıkmanın önemine yer veren Evren, dünya düşüncesince meydana getirilen işbirliğinin faydalı olmasını diledi. 

Kaynak: IHA

Ana Sayfa EĞİTİM GAÜ'den yeni bir işbirliği

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC DÖVİZ KURLARI / 29 KASIM 2021 PAZARTESİ

Döviz fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel Dolar, Euro, Sterlin alış fiyatı-satış fiyatı, pariteler ve çapraz kurlar hangi seviyesinde yer alıyor? - 29/11/2021 - Tarihinde Geçerli...