11 Nisan 2017 Salı, 10:51

“Giremezsiniz YASAK”

Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ‘hatıralarını yâd etsinler diye’ KKTC’ye gönderdiği 125 Kıbrıs gazisinin, 20 Temmuz 1974 sabahı adaya ilk ayak bastıkları Yavuz Çıkarma Plajı’na sokulmadığı bildirildi.Muğla Belediyesi’nin bu jesti gazileri mutlu ederken, son gün uğradıkları rezil tutum sebebiyle Kıbrıs’tan buruk ayrıldı.

Emekli deniz binbaşı, gazeteci-yazar Mesut Günsev’den alınan bilgiye göre, Kıbrıs gazileri, Çıkarma Plajı’nın üst tarafındaki Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra adaya ilk ayak bastıkları yeri bir daha görmek istedi.

YUH OLSUN!

“Muğla Belediye Başkanı bir jest yaparak bölgesinden 125 Kıbrıs gazisini 3 günlüğüne adaya gönderdi. Benim de birliğim olan, adaya ilk ayak basan Gazi Amfibi Deniz Piyade Alayı mensubu gazilerden 4’ü, şehitlik ziyaretinden sonra plajı da görmek ve orada havan atışı altındaki saatlerini anmak istemişler. Ancak plajdaki görevli “Yasak” diye sokmamış. Gazilerimiz çok ama çok üzgünlerdi. Bu çirkin durumdan, akşam buluşmamızda haberim oldu. Gazilerimiz ertesi gün de adadan ayrıldılar. Keşke orada olsaydım ama bunun önemi yok. Önemli olan, devletin plajını, tarihi bir mekana, hem de o sahile ilk çıkan gazileri sokmayan ,sokturmayan kim? Ben de gazilerimiz gibi çok ama çok üzgün kırgın ve kızgınım. Yuh olsun kendilerine!”

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz