Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.25 Aralık 2016 Pazar, 10:04

Girne Sular Altında !

Girne’de bugün yoğun yağış nedeniyle yolları su kapladı.Bazı işyerlerini su bastı. Edremit çemberi kapandı.

Dağdan gelen yağmur suları şehir merkezine kadar indi. Yağmur nedeni ile görüş mesafesi düştü. Bazı araçlar yolda kaldı.

Öte yandan sivil savunma, polis itfaye yoğun bir şekilde çalışıyor. Boğaz-Pınarbaşı yolu sular altında kaldı. Yolda kalan araçlar var.

Polis aşırı yağışlar sonucu Geçitköy-Çamlıbel arasındaki yolda meydana gelen toprak kaymaları nedeniyle sürücülerin dikkatli olmasını istedi. Su baskınları, Girne merkez yanında Alsancak ve Karaoğlanoğlu bölgelerinde de etkili oluyor.

Su baskınlarına Girne itfaiye ve sivil savunma ekipleri yanında Lefkoşa ve Güzelyurt’tan ekipler de müdahale ediyor.

Polis Basın Subaylığı Girne’de yoğun yağış nedeniyle yollarda su birikintileri meydana geldiğini, özellikle dağdan gelen suyun kaya parçalarını da beraberinde getirmesinden dolayı yollarda olumsuzluk yarattığı uyarısında bulundu. Polis ayrıca, Girne –Değirmenlik Dağyolu’nda olası taş düşmelerine karşı sürücülerin tedbirli olmasını istedi ve ‘mecbur kalmadıkca trafiğe çıkmayınız’ uyarısında bulundu.

Bu arada Su birikmesi nedeniyle kapatılan Girne Çevre yolu ile şehir içi trafiğini bağlayan alt geçit yeniden trafiğe açıldı.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz