16.3 C
Lefkoşa
20 Ekim 2021 Çarşamba

Güç- Sen’den harç zamlarına tepki

Güç-Sen, devlete ödenmesi gereken harç miktarlarına yapılan yüzde 30’luk zamlara tepki gösterdi, bu artışların insanları çökme noktasına getireceğini savundu.
Güç-Sen Başkanı Derviş Dağman yazılı açıklamasında, zamların 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren oransal olarak yüzde 30 olduğuna işaret ederek, “Ekonomik kriz nedeniyle dar boğaza giren, zamlarla ne yapacağını şaşıran vatandaşın; ailesine yetemez noktasında iken devlete ödemesi gereken bu harçları nasıl ödeyeceği tarafımızdan merak konusudur” dedi.
Dağman, özel sektörde çalışan dar gelirli insanların bu rakamları ödeyemeyeceğinin net olduğunu ifade ederek, “Hayat Pahalılığı konusu ile ilişkilendirilen bu artışın insanımızı çökme noktasına getireceği kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı.
Hükümeti “bir taraftan verirken almayı da ihmal etmemekle, dahası verirmiş gibi yapıp aslında fazlasıyla almakla” suçlayan Dağman, “hükümeti takdire şayan performansından ötürü tebrik ettiklerini” söyledi
Dağman, yaşanan adli suç vakalarındaki artışın esas sebebinin ekonomik olduğunu savundu.

Ana Sayfa GÜNDEM Güç- Sen'den harç zamlarına tepki

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER / 18 EKİM 2021 PAZARTESİ

Bugünden yarın sabaha kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti tutuyor veya mücbir...