25 Mayıs 2018 Cuma, 15:29

Gündemde Yeni Önlemler Var

Türkiye Merkez Bankası’nın faiz artırmasının ardından döviz satım ihalesinde tutarı artırdığını açıklaması sonrası kurda yüksek seyir devam ediyor.Merkez Bankası ihracat reeskont kredi ödemelerinde dolar kurunu 4,20’ye, euro kurunu ise 4,90’a sabitledi.

Merkez Bankası’nın açıklaması sonrası dolar 4,70 seviyesinin altına geriledi ve 4,48’i gördü. Ancak burada tutunamayarak yeniden yükselişe geçti. Dolar/TL şu sıralarda 4,74 seviyelerinde seyrediyor.

Euro/TL de Merkez Bankası kararı sonrası 5,48’e kadar geriledi ancak kısa süreli gerilemenin ardından yeniden yükseldi.

Euro/TL şu sıralarda 5,55 seviyelerinde hareket ediyor.

Karar sonrası İngiliz sterlini de kısa süreli bir gerileme yaşadı. 6,26’ya kadar gerileyen Sterlin/Tl şu sıralarda 6,34 civarında seyrediyor.

Türkiye Başbakan Yardımcısı Şimşek, Merkez Bankası’nın ne gerekiyorsa yapacağını vurgularken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de dövizdeki yükselişe karşı yeni önlemler hükümetin gündeminde…

Başbakan Tufan Erhürman dün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile gerçekleştirdiği haftalık olağan toplantısının ardından yaptığı açıklamada hükümetin döviz artışı karşısında bir takım kararlar alıp kamuoyuyla paylaşmasının muhtemel olduğunu söylemişti.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz