25.9 C
Lefkoşa
17 Mayıs 2021 Pazartesi

GÜNEY KIBRIS’TAKİ GAZETECİLER BİRLİĞİ’NDEN KINAMA

Fileleftheros gazetesinin haberine göre, Gazeteciler Birliği (ESK) Yönetim Kurulu dün yaptığı açıklamada, konuyla ilgili uluslararası basın organları ile Avrupa genelindeki basın organlarına bilgilendirme yapacaklarını kaydetti.

ESK Yönetim Kurulu, aleyhinde soruşturma açılan tüm Kıbrıslı Türk gazetecilerin “Kıbrıs Cumhuriyeti” vatandaşı olduklarını belirtti ve yurttaş gazetecilerin korunması için gösterilen çabaya devletin tüm organlarınca katkı yapılması çağrısında bulundu.

Avrupa Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent aleyhindeki bilinen davaya ek olarak, şimdi de gazeteci-köşe yazarı Ayşemden Akın aleyhinde soruşturma açıldığını belirten ESK Yönetim Kurulu, Levent ile ilgili davada Basın-Sen ile birlikte Uluslararası Gazeteciler Federasyonu ile Avrupa Gazeteciler Federasyonu tarafından kınama yayınlanmasını başardıklarını anımsattı.

Ana Sayfa BASIN BİLDİRİLERİ GÜNEY KIBRIS’TAKİ GAZETECİLER BİRLİĞİ’NDEN KINAMA

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KKTC NÖBETÇİ ECZANELER 16 MAYIS 2021 PAZAR

16 Mayıs akşamından 17 Mayıs sabahına kadar nöbetçi olan eczaneler listesi haberimizin detaylarında. Önemli Not: Bazı eczaneler, gece boyu nöbet tutmuyor olabilir; bazıları ise icap nöbeti...