34.7 C
Lefkoşa
29 Temmuz 2021 Perşembe

Güzellik=Beslenme

Yapacağınız hiçbir makyaj ve cilt bakımı sağlıksız, kuru bir cildin görüntüsünü kapatamaz.

Hücre yenilenmesi ve kolajen üretimi, cildinizin iyi görünmesi için en yüksek düzeyde tutulması gereken ve sürekli olarak devam eden bir süreçtir. Bunun için de tek yapmanız gereken, cildinizin onarımına, yenilenmesine ve korunmasına faydalı olacak besinlerle onu beslemenizdir. Gerçek ışıltı ve pembe yanaklar ancak vücudunuzun içinden gelebilir.

Şeker, işlenmiş karbonhidratlar, kafein, alkol, işlenmiş yiyecekler ve kötü yağlar bakımından zengin bir beslenme alışkanlığınız varsa cildinizde gereksiz yağlanmalar ve sivilceler oluşabilir.

 

Eğer bir yerlerden başlamak istiyorsanız, sebze ve salata yiyerek, abur cubur tüketmeyerek, cildinizin iyi görünmesi için bir şans verebilirsiniz. Özellikle C vitamini ve bioflavanoidler cildin genç görünmesini sağlıyor ve yaşlanmayı geciktiriyorlar. Cildinizin sıkı ve genç kalmasını istiyorsanız, yeterli C vitamini tüketmelisiniz.

Ana Sayfa Genel Güzellik=Beslenme

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE KOVİD-19 GENEL DURUM /28 TEMMUZ 2021 ÇARŞAMBA

28 Temmuz 2021 corona virüs tablosu: 76 can kaybı, 22 bin 291 yeni vaka Türkiye'nin 28 Temmuz 2021 günlük corona virüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24...