Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.21 Ocak 2018 Pazar, 17:07

Halkı Sokağa Çağıran HDP’li 2 Milletvekili Hakkında İnceleme

TSK’nın Afrin’deki teröristlere yönelik başlattığı operasyona tepki göstererek halkı sokağa çıkmaya çağıran HDP’li milletvekilleri Nadir Yıldırım ve Ayhan Bilgen hakkında inceleme başlatıldı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’li milletvekilleri Nadir Yıldırım ile Ayhan Bilgen’in Afrin operasyonuna ilişkin Twitter’den yaptıkları paylaşımlar nedeniyle inceleme başlatıldığını açıkladı.

SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMLAR DA TAKİPTE

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “Zeytin Dalı Harekatı” ile ilgili gerçeğe aykırı haber ve sosyal paylaşımlarla ilgili yasal gereğinin yapılacağını duyurdu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun aziz milleti adına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/PYD ve DEAŞ unsurlarına yönelik yürütülen operasyonla ilgili terörü ve terör örgütlerini övücü ve toplumu yanıltıcı mahiyette gerçeğe aykırı haber ve sosyal medya paylaşımları takip edilmekte gerekli tespitler yapılmaktadır. Bununla birlikte; Terör örgütlerine destek ve provakasyon amaçlı gösteri veya taşkınlık yapanlar hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığımızca iletişime geçilerek alınacak talimatlar doğrultusunda yasal gereğinin yapılması için ilgili kolluk birimleri bilgilendirilmiştir. Bu meyanda yürütülen soruşturma kapsamında suç unsuru taşıyan paylaşımlara ilişkin tespitler devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HDP’YE SERT CEVAP: KARŞIMIZA KİM ÇIKARSA EZER GEÇERİZ

Öte yandan HDP’li vekillerin sokağa çıkın çağrısına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bizim arkamızda ABD var diyerek siz Türkiye ile Türk milleti ile baş edemezsiniz. Çıkmış HDP’nin bazı temsilcileri meydanlara çağırıyor benim Kürt vatandaşlarımı. Şimdiye kadar sokağa çıkan yok. Hatta Kongrelerine adam bulamamışlar. Sakın ha bu çağrıya kanıp da sokaklara çıkmaya kalkışanlar olursa bedelini çok ağır öderler. Bu bir millî mücadeledir kaşımıza kim çıkarsa çıksın ezer geçeriz bu böyle bilinsin.” dedi.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz