9.1 C
Lefkoşa
6 Aralık 2021 Pazartesi
spot_img
spot_img
spot_img

Harmancı,Saner İle Görüştü

Harmancı ve Saner, görüşmede, kadın sığınma evinin hizmete açılması  konusunda görüş alışverişinde bulundu.

1469535257

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Harmancı ziyarette yaptığı konuşmada, kadın sığınma evinin açılmasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde devletin tüm birimleriyle koordinasyon  içinde geçen hafta  bir  toplantı  gerçekleştirdiklerini kaydetti. Harmancı,  kadın sığınma  evinin fonksiyonlarını doğru oluşturmak için İçişleri Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve polis örgütüyle işbirliği yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti. Harmancı, bu kapsamda ilgili bakanlıklara ziyaretler başlattıklarını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner  ise konuşmasında, kapatılan kadın sığınma evinin devlet eliyle desteklendiğini anımsatarak,  kadınların devlet eliyle korunması için yapılacak tüm çalışmalara bakanlığının katkı koymaya hazır olduğunu ifade etti.

Saner, şiddete maruz kalan kadınlara hizmet verecek bir merkezin hızla hayata geçirilmesi için ilgili sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceklerini de ifade etti.

Ana SayfaGenelHarmancı,Saner İle Görüştü
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

NORVEÇ’TE TOPLU NOEL YEMEĞİNE KATILAN 120 KİŞİDE OMİCRON VARYANTINA RASTLANDI

Norveç'in başkenti Oslo'da bulunan bir restoranda toplu Noel yemeğine katılan 120 kişide yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantına rastlandığı bildirildi. Stockholm Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü, Oslo'daki...
spot_img
spot_img
spot_img