07 Kasım 2018 Çarşamba, 15:55

Hasan Çakmak’ın İzmir’deki imza gününe büyük ilgi

Edebiyat alanında uluslararası birçok ödül sahibi yazar Hasan Çakmak, Türkiye’de bir dizi kültür sanat etkinliğine katıldı.Kurşun Kalemler Şairler ve Yazarlar Derneği’nin daveti üzerine Türkiye’ye giden Hasan Çakmak, sırasıyla Ankara, Manisa ve İzmir’de imza günü ve kültür sanat sohbetlerine katıldı. Hasan Çakmak dünyanın birçok yerinde sürdürdüğü kültür sanat çalışmaları kapsamında İzmir’de düzenlenen sanat buluşmasına konuşmacı olarak katıldı.
Çakmak İzmir’de yaptığı konuşmada edebiyat alanında dünyada edindiği bilgi ve tecrübeleri paylaştı. Kalabalık bir sanatsever topluluğuna hitap eden Hasan Çakmak katılımcıların kültür sanat ve Kıbrıs kültürü ile ilgili sorularını da yanıtladı.
İMZA GÜNÜ
Gazeteci-yazar Hasan Çakmak Kurşun Kalemler Şairler ve Yazarlar Derneği’nin organize ettiği kültür sanat sohbetleri buluşmasında yaptığı konuşmanın ardından İzmirli kitapseverler için kitaplarını imzaladı. Yazar Çakmak’a kitap imzalama sırasında da sorular devam etti.
PLAKETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ
Kurşun Kalemler Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Mete Dayı etkinlikte yaptığı konuşmasında yazar Hasan Çakmak’a Türkiye’ye gelmesi ve buradaki insanları bilgilendirmesi nedeniyle teşekkür etti.
Dernek Başkanı Mete Dayı’nın konuşmasının ardından yazar Hasan Çakmak yaptığı çalışmaları nedeniyle plaketle ödüllendirildi. Çakmak’a plaketi Kurşun Kalemler Şairler ve Yazarlar Derneği İzmir Temsilcisi Levent Suer tarafından takdim edildi.
9 ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ
Gazeteci yazar Hasan Çakmak davetli olarak gittiği İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nü de ziyaret etti. Nezaket ziyareti şeklinde gerçekleşen görüşmede, Hasan Çakmak’ın önümüzdeki günlerde 9 Eylül Üniversitesi’nde bir konferans vermesi kararlaştırıldı. Hasan Çakmak 9 Eylül Üniversitesi’nin ardından Manisa Medya Televizyonu’nda Hakan Demir’in hazırlayıp sunduğu “Gönülden Düşenler” programına konuk olarak son çıkardığı kitabını anlattı.
KKTC BAŞKONSOLOSLUĞU
İzmir’de çeşitli televizyon ve radyo programlarına da katılan Hasan Çakmak, KKTC’nin İzmir Başkonsolosu İpal Emin’e makamında ziyaret ederek İzmir’de yapmış olduğu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çakmak ziyaret sonunda “İnsanın Hayalleri Olmalı” isimli kitabını Başkonsolos İpal Emin’e
takdim etti.

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz