Piyasalar getiriliyor... Lütfen Bekleyiniz.24 Ocak 2019 Perşembe, 18:15

Havada panik anları!

Antalya’da şiddetli yağmur ve fırtına hayatı felç etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) Antalya’ya doğru yola çıkan uçak Antalya Havalimanına iniş yapamayıp Kıbrıs’a döndü.Birkaç gündür Antalya’da hayatı olumsuz etkileyen şiddetli yağmur ve fırtına hava trafiğini de vurdu.

Pegasus hava yollarına ait 1873 sefer sayılı 12:15 Ercan-Antalya seferini yapan uçak kötü hava koşulları nedeniyle Antalya Havalimanına iniş yapamadı.

Beşik gibi sallandı

Pegasus uçağının KKTC Ercan Havalimanı’ndan havalanarak Antalya’ya doğru yola çıktı. Uçak kötü hava koşulları nedeniyle Antalya Havalimanı’na iniş yapamadı.

Tekrar havalanmak isteyen uçak sallanmaya başladı. Bu sırada yolcular büyük panik yaşadı. Zorlanarak tekrar havalanan uçak Kıbrıs Ercan Havalimanı’na geri döndü.

Uçakta fenalaşan yolculara yine çevredeki vatandaşlar yardım etti.

MYGazete o yolculara ulaştı 

MYGazete korku dolu anlar yaşayan o yolculara ulaştı. Uçaktaki yolcular arasında yer alan Yrd. Doç. Dr. Emete Gözügüzelli uçakta yaşananları anlattı.

Ercan Havalimanı’ndan Antalya’ya doğru yola çıktıklarını başta hiçbir sorunun olmadığını söyleyen Emete Gözügüzelli, Antalya’ya iniş yapacakları sırada yaşanan panik anlarını şöyle anlattı:

“Uçuşun başında pilot 50 dakika sonra Antalya’ya varacağımızı söyledi. Antalya Havalimanı’na iniş yapacağımız sırada sallandık ve inemedik. Zar zor tekrar yukarı çıktık. Uçaktaki herkes paniğe kapıldı. Pilot iniş yapamacağımızı söyledi. Ardından Adana’da tekrar bir anons yaptı ve Kıbrıs’a geri döndüğümüzü söyledi. Ercan Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra telefonlarımıza Pegasus’tan uçuşun akşam 21.50’de gerçekleşeceğine dair bir mesaj geldi.”

Hayatının en kötü uçuş deneyimini gerçekleştirdiğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Gözügüzelli, “Kötü bir uçuştu. Çalışanlar bizimle hiç ilgilenmedi. Fenalaşan yolcular oldu hiç umursamadılar” dedi.

Öte yandan Pegasus yetkililerinin yolculardan özür bile dilemeden uçuşun akşam 21.50’ye ertelendiğini mesajla bildirmesi de tepkilere neden oldu.

Kötü hava koşulları nedeniyle bir süre Antalya hava trafiği aksadı.

Kaynak:Mygateze

Copyright © 2013 Xturk MultiMedya Tema. Powered by Wordpress.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz